Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

V ředitelově pracovně

16. března 2007 v 20:29 | Grencle |  Smrt je jen další cesta, kterou musíme jít...
Vešli do jeho pracovny. Vypadala stejně jako jindy. Fawkes spokojeně odpočíval na bidýlku a když viděl svého pána, přivítal ho tichým zvukem, kterým vléval teplo do žil.
"Posaďte se." vybídl Hermionu profesor a vyčaroval ze vzduchu měkkou židli se zvláštně barevně laděným polstrováním. Usadila se a čekala, co se teď bude dít. Profesor si nejprve ve svém mohutném křesle dočetl dopis a potom se na ni zpytavě podíval.
"Můžete vyzkoušet nitrobranu, já nelžu." řekla mu. Vlídně se na ni usmál a v očích se mu rozsvítily jasné a veselé jiskřičky. "Já vám věřím, slečno Grangerová." Nepřestával se usmívat i přes to, že mu nyní přes čelo přeběhly dvě starostlivé vrásky. "Věřím, že mluvíte pravdu. Ale teď nám nastává závažnější problém. Podle dopisu jste přišla z budoucnosti a máte tu nějaký úkol. Mohl bych vědět jaký?"
"Já nevím, profesore." Smutně pokrčila rameny. "Nevím proč mě sem poslali. Víte, já umřela. Obětovala jsem se za H...na tom nesejde. No a když jsem TAM přišla, poslal mě svatý Petr s tímhle dopisem sem. Prý mám nějaký úkol. Ale já nevím jaký, nevím proč mě sem poslal. Vlastně ani nevím kolikátého je. Nevím nic." V Hermioniných očích se zračila beznaděj.
"No, je pár věcí, které vám mohu sdělit. Například, že je 31. srpna 1984." Hermiona se na něj vděčně usmála. Byla ráda, že se jí pokusil spravit náladu, ale ona cítila pořád stejnou beznaděj.
"Co se mnou bude?"
"Podle zprávy svatého Petra jste ještě nedostudovala sedmý ročník. Tak navrhuji, abyste tvrdila, že jste sem přestoupila z Krásnohůlek, na přání tamní ředitelky, když zemřeli vaši rodiče. Můžete prostě studovat na OVCE a přitom zjišťovat co je váš úkol. Souhlasíte?" Nejraději by ho Hermiona znovu objala.
"Děkuju vám, pane profesore!" zavýskla radostí. Profesor na své tváři vykouzlil další ze svých úsměvů, vstal a pokynul jí, aby ho následovala.
"Mohu se na něco zeptat?"
"Už jste se zeptala, ale jen do toho." Zajiskřily profesorovi oči.
"Do jaké koleje půjdu?"
"Na to se musíš zeptat Moudrého klobouku zítra, při zařazování." odpověděl jí.
"Jak vlastně funguje?" ptala se dál Hermiona. "Myslím Moudrý klobouk."
"Copak vy jste ho nikdy neposlouchala při jeho písních? Říká to." odvětil jí Brumbál.
"Ale ano, poslouchala jsem ho, dokonce si i pamatuji jeho písně, ale nejde mi do hlavy, že by Godrik Nebelvír vzal do rukou jehlu a nit a šel šít nějaký klobouk." mluvila. Ani si neuvědomila, že mluví nahlas. To jí došlo až když jí profesor Brumbál odpověděl.
"No tak to nevím. Nikdy jsem se ho na to neptal. Zkuste se ho zeptat při ceremoniálu, třeba vám odpoví." odpověděl jí pobaveně profesor. Dál šli beze slova. Zastavili se až u gobelínu s Barnabášem Blouznivým, který zobrazuje, jak se marně pokoušel naučit trolly balet.
"Komnata Nejvyšší potřeby," zašeptala pro sebe Hermiona.
"Ahhh, tak vy to tu znáte!" zaradoval se Brumbál. "Je dobré znát tajné chodby a zkratky v Bradavicích. Nikdo je ovšem nezná lépe než James Potter a Sirius Black."
"James Potter a Sirius Black?" vydechla Hermiona překvapeně. Nedošlo jí, že bude chodit do ročníku s nimi. V Brumbálových očích se zvědavě zablesklo.
"Slyšela jste o nich někdy v budoucnosti?" Hermiona zrudla.
"No, něco jsem zaslechla." špitla nejistě. Něco jsi zaslechla?! Něco jsi zaslechla????Takže ty budeš chodit do stejného ročníku s Lily a s Poberty? To by mohlo být zajímavé....
"...nejspíš víte, jak Komnata funguje, takže se do ní dostanete i bez mé pomoci." vytrhl ji z přemýšlení Brumbál. "Ráno se u mne stavte, dostanete instrukce, co máte dělat. A teď už dobou noc, slečno Grangerová."
"Dobrou noc, profesore." Usmála se na něj. Třikrát prošla kolem gobelínu s přáním: Dej mi pokoj, kde by se mi líbilo a kde by byla i postel a knihy..... Potom už jen vešla do lesklých dveří z mahagonového dřeva. Ani nevnímala, že se ocitla v ráji knih. Byla tak unavená, že jen padla na širokou postel a usnula.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone