Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

Pocorn a Malfoy 2.část

8. června 2007 v 15:39 | Grencle |  Bílá Bohyně
"Hele, Grangerová..."začal Draco protáhle. Od jejich hádky uběhl asi měsíc a Hermiona viděla, že si její slova vzal k srdci.
Srdce??? Malfoy přece nemá srdce..nebo jo?

"Hermiono!" opravila ho jako už po několikáté a zase se sklonila nad esejem ze Starodávných run. Její tajná mise, sblížit ho s Jasmínou nějak zatím nepokročila. Ona sama se s ní také nějak valně nevídala. Hermiona se nechala zapsat na jiné předměty než ona, a tak ji často viděla ve společnosti svých nejlepších přátel. Ty už Hermiona také nevídala nějak často a to ji mrzelo. Vlastně se s nimi vídala jen u jídla a na chodbách, a to obvykle nebyl čas na nějaké dlouhé rozhovory.
"Hele, Hermiono, brzy budou Velikonoce," řekl Draco konverzačním tónem. S ještě skloněnou hlavou protočila oči a pohlédla na něj.
"A?" zeptala se ho netrpělivě. Za ten měsíc už věděla, že ten jeho konverzační tón není jen tak.
"Na Vánoce se obvykle pořádají plesy, ne?" začal zase zeširoka. "Ty plesy pořádá Brumbál spolu s McGonnagallkou..." Rozhodil rukama.
"Zkrať to!" doporučila mu Hermiona rázně. Nespokojeně se na ni zamračil, ale nakonec si svou dlouhou řeč odpustil.
"No a tak mě napadlo, že bychom mohli naplánovat Velikonoční ples," vyžvejknul ze sebe konečně Draco.
"Proč ne?" pokrčila rameny a vrátila se zpátky k úkolům. Ale v hlavě jí už začal klíčit plán.
***
"Takže jsme dohodnutí? Já se zeptám Brumbála a ty rozneseš pozvánky," zeptala se Hermiona o den později Draca, který něco jen nespokojeně zamručel.
"Něco se ti nezdá?" zajímala se Hermiona rádoby vlídně. Naopak, ona moc dobře věděla, co se mu nezdá. Draco Malfoy, zmijozelský princ, vždy chladný a bezvýrazný bude chodit po učebnách a roznášet křiklavě zelené papírky s obrázkem toho nejroztomilejšího králíčka, jakého Hermiona mohla vykouzlit. "Jestli chceš, tak ty pozvánky vezmu za tebe a ty můžeš jít za Brumbálem."
"To je dobrý," zahučel Draco a naštvaně zamířil ke sklepení. Hermiona se ještě jednou zlomyslně ušklíbla a vydala se opačným směrem k ředitelově pracovně.
"Dobrý den, pane profesore," pozdravila Hermiona slušně, když vstoupila do Brumbálovy pracovny.
"Dobrý den, Hermiono," usmál se profesor vřele, "nějaké nové skutečnosti?" Tvářil se natěšeně. Hermiona zatřásla hlavou.
Jemu se snad to pletichaření líbí!
"Ne, nic, pane. Přišla jsem vás požádat o svolení, jestli bychom s Dracem nemohli uspořádat Velikonoční ples pro školu," zeptala se nejistě. Nevěděla jestli jí to povolí.
"Ale jistě, žádný problém," souhlasil bez váhání Brumbál.
"Děkuju vám, pane profesore, doufám, se mi váš plán podaří uskutečnit," prohlásila formálně Hermiona a otočila se k odchodu. "Zahraju si kvůli vám na Cupida, ale nevím jestli to bude fungovat." Řekla ještě a odkráčela pryč.
"Vidíš, Fawkesi, plán se nám daří," zaradoval se Brumbál, když si byl jistý, že je Hermiona z doslechu. Jeho fénix na něj vrhl zkoumavý pohled, už ani nevěděl, co že to vlastně jeho pán plánuje.
***
"A popcorn, bude tam popcorn, Grangerová!" vykřikl nadšením Draco, když seděli v primuské společenské místnosti.
"Hermiono," zavrčela na něj Hermiona skloněná nad pergamenem se seznamem na ples. Draco jen protočil oči v sloup. "A navíc, nevím, jestli by byl popcorn vhodný na něco, čemu chceme říkat ples."
"Hele, Hermiono, myslím, že alespoň tohle bys mi mohla povolit! Roznášel jsem ty tvoje pitomé pozvánky se zajíčkem. Tak si, sakra, myslím, že si to zasloužím!" nadával Draco. Hermiona skoro vyprskla smíchy, když si vzpomněla na výraz profesora Snapea, když mu jeho nejoblíbenější žák položil na stůl zelenou pozvánku s obrázkem.
"Byl tam králíček," upozornila ho se zadržovaným smíchem. "Ale máš pravdu, popcorn tam bude. Vsadím se, že většina žáků tady na škole ani neví, co to je." Usmála se na něj. Ještě se ho neptala, jak je možné, že ví, co je popcorn. Ale to, že o tohle jídlo projevoval tak velký zájem ji překvapovalo. Přece jenom, bylo to MUDLOVSKÉ jídlo!
Mávla hůlkou a na konferenčím stolku se zjevila mísa s popcornem všech možných a nemožných druhů.
Draco spokojeně přikývl. Byl to právě popcorn, který ho spojoval s jedním z nejnádhernějších zážitků v jeho dětství. Pořád to ještě viděl před očima.
"To je nádhera, teto Andromedo!" vypískl malý pětiletý chlapeček s žlutými vlásky. "To jsou kouzla?" Kolem zářily nablýykané pouťové atrakce a hrála hudba. Malý Draco byl ve svém živlu, byl teplý letní den a těch čtrnáct dní s tetou se mu moc líbilo.
"Ne, Draco," usmála se na něj asi 20-ti letá žena. "Tihle lidé neumí kouzlit."
"Potom jsou zlí a nemám je rád!" zamračil se náhle malý Draco. "Tatínek říká, že jsou to špinaví mudlové!"
"Ale, Draco!!" rozzlobila se ta žena. "To ať tě už nikdy neslyším říct!" Zahrozila mu prstem. Malému kloučkovi vstoupily do očí slzy.
"Ale tatínek říkal..."zakňoural smutně.
"Tvůj tatínek," řekla teta a přes tvář jí přelétl temný stín, "v tomhle nemá pravdu." Vzala kloučka za ruku a pevně ji stiskla. "My umíme kouzlit, tak něco takového můžeme vytvořit jedním mávnutím hůlky, ale mudlové ne. Oni to všechno vymysleli! Vymysleli a postavili vlastními silami a bez kouzel. Měli bychom je obdivovat, to si pamatuj!"
"Ano, tetičko. "
"Pojď, Draco, půjdeme si vzít popcorn
Hermiona se usmívala. Pohled na zasněného Draca byl tak krásný. Draco vypadal tak nevinně. Nevěděla na co myslí, ale vypadal jako anděl. Blonďaté vlasy mu lemovaly tvář vypadaly tak neskutečně jemně, že měla Hermiona chuť vstát a pohladit ho.
Ne, neměla!!! vzepřela se svému pocitu.
Draco najednou potřásl hlavou a zasněný výraz z jeho tváře zmizel.
"Tak dobrou noc, Hermiono," řekl a odešel do své ložnice.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daze Daze | Web | 8. června 2007 v 18:15 | Reagovat

Moc hezká kapitola... hlavně ta část s Brumbálem  (že by dát dohromady někoho jiného;-)....

2 Daze Daze | Web | 8. června 2007 v 21:13 | Reagovat

Jsem to ale masabob... chtěla jsem říct, že by chtěl dát někoho dohromady

3 malfoyse malfoyse | Web | 9. června 2007 v 8:16 | Reagovat

kráásne!!dufam ze Draco sa da dokopy s Hermionou nie s Jasminou...:)

4 Grencle Grencle | Web | 9. června 2007 v 8:45 | Reagovat

daze a malfoyse: opravdu si myslíte, že vám přímo do očí řeknu, jak to skončí??? kdybych to udělala, řekněte mi jediný důvod, proč byste tu povídku měli číst jetě o konce....někdo se s někým dá dohromady, ale jak a proč, to se nechte překvapit....

5 Daze Daze | Web | 9. června 2007 v 13:29 | Reagovat

Já mám ráda překvapení....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone