Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

Náhradní program

6. září 2007 v 21:47 | Grencle |  Bílá Bohyně
Tak je tu další kapča...tahle je trochu kratší, ale snad se vám bude líbit...

Hermiona s Jasmínou utíkaly chodbou směrem ke kabinetu profesorky přeměňování. Tedy Hermiona utíkala, Jasmína se pomalým klusem vláčela za ní.
"Pospěš si, Jas!" popoháněla svou kamarádku Hermiona. "McGonagallka tam taky nemusí být celou dobu a co já vím, třeba už teď čeká ve svém kabinetu s dvěma hadry a jedním z Filchových kouzelných sajrajtů, aby náš mohla nechat čistit desky v Pamětní Síni za nedovolené opuštění prostor školy!"
"Potom nevidím důvod se tam hrnou tak rychle," zabrblala Jasmína. "Víš, že mě fascinuje, jak dokážeš sebemenší přestupek pojmenovat podle Školního řádu?"
Má pravdu, nemusela ses ho učit celej nazpaměť! potvrdil jeden ze známých Hermioniných "kamarádů-hlásků".
Hele, ty zmlkni, jo! Ty taky nejseš zrovna normální, když uvážíme, že ses tu ještě před chvílí válela na zemi a brečela. Ano, vznešená Bohyně brečela jako malá holka! vztekal se druhý hlas.
Ale zmlkněte, už! okřikla je Hermiona. Ještě nejsem tak stará abych musela mít migrény, ale jestli nepřestanete tak jednu za chvíli dostanu. A vsaďte se, že vás to bude bolet stejně jako mě!
Věděla, že takováhle změna nálad nebyla zrovna normální, ale ona byla přece Bohyně a mohla si to dovolit. A navíc už nechtěla být smutná.
Vybrečela jsem se nad nespravedlivostí světa, vypověděla Jasmíně všechno, co mě tížilo a teď jdu luštit záhadu, která může vrhnout osud světa (nebo přinejmenším ten můj) do naprosto jiného světla. Tak proč bych měla zase brečet? Jednou za večer to stačilo a navíc: Bohyně přece nepláčou!! vysvětlovala sama sobě své jednání.
"Asi mám na to talent," usmála se na Jasmínu. "Tak už trochu zrychli, vždyť už tam skoro jsme!"
Jasmína na ni vrhla vražedný pohled. Ale to už stály před kabinetem. Přesto si ale Jasmína neodpustila, aby zareptala udýchaně:
"Právě proto, že už tam skoro jsme bychom mohly zpomalit. A navíc já neběžím pomalu, já utíkám naprosto standardní rychlostí, to ty se tam ženeš jako Snape pro volňásky na Mexickej masakr Nebelvírský koleje!"
Hermiona vyprskla smíchy a vzápětí se omluvně zašklebila na obraz nějakého tučného čaroděje, který se na ni pohoršeně podíval a hřbetem ruky si otřel poprskanou tvář. Mladíkovi v rohu, také přes obličej přeběhl úsměv, ale rychle ho zase zakryl ledovou maskou a naučeným, ladným pohybem si z tváře odhodil pramen blonďatých vlasů.
(A/N: kdo teď neví o koho se jedná, je naprosto blbej:-))) )
Hermiona vytáhla pomalu hůlku a kývla na jasmínu, která přešla směrem k ní.
"Alohomora!" zašeptala Hermiona, neschopná se soustředit na neverbální kouzlo. Dveřím to však ani trochu nevadilo a s tichým cvaknutím zámku se otevřely.
Hlavně nenápadně!! proběhl Hermioninou myslí slogan z Růžového pantera.
V kabinetu nestála ani McGonnagallová a ani jiná z nástrah, kterou tam dívky očekávaly a tak zcela nerušeně přešly ke krbu, nabraly si z misky s hlavou lva Letaxový prášek a s výkřikem: "Grimauldovo náměstí 12!" zmizely jako roztočená káča.
Draco Malfoy opatrně zkontroloval, jestli jsou už obě pryč z kabinetu a potom se neslyšně vplížil ke krbu.
(A/N: kdo nepoznal o koho jde teď, je naprostej imbecil:-)))
"Grimauldovo náměstí 12!" vykřikl stejná slova, jako Hermiona s Jasmínou a stejně jako oni zmizel ve víru Letaxové sítě.
***
"Znáš to tu?" zeptala se Jasmína Hermiony, když obě stály před krbem v temném salonu. Hermiona na ni pohlédla s povytaženým obočím. Nedokázala si představit, jak je možné, že někdo, kdo celý tenhle plán navrhl nemůže znát Grimauldovo náměstí.
"Ano," přikývla jí v odpověď, když si uvědomila, že jí Jasmína nevidí do hlavy. "Zkusíme to v knihovně." Rozhodla a ukázala na jedny z mnoha dveří, které vedly z místnosti.
Zavřely je za sebou právě včas, aby nespatřily zmijozelského primuse, jak neohrabaně vylézá z krbu.
"No tak to je teda v pr..." vydechl Draco zmoženě, když uviděl nejméně pět východů z místnosti. V tomhle domě, který naprosto neznal, neměl šanci je nikdy najít.
Už už otvíral jedny z dveří, když uslyšel radostný výkřik z naprosto jiného směru.
"Jasmíno pojď sem, našla jsem jednu knihu!!"
Okamžitě se otočil na podpatku a zamířil směrem za hlasem, přímo do rodinné knihovny rodu Blacků.
***
"jasmíno, pojď sem, našla jsem jednu knihu!" zahalekal Hermiona vesele a zkoumavě pohlédla na tmavou, koženou obálku oné bichle.
"Jednu? Já jich našla aspoň sto,"zašklebila se na ni Jasmína. "Jsme v knihovně, Hermi."
Hermiona jenom protočila oči vsloup.
Tahle holka, je fajn, usmíval se spokojeně jeden škodolibý hlásek.
Jo, ale jenom když nemá tyhle svoje poznámky! oponoval mu jiný.
No, já si myslím, že tohle je sporné téma... začal mluvit ještě další, ale byl přerušen hlasitým, nespokojeným, vnitřním hlasem Hermiony.
Sakra, mlčte už!!! přerušila jejich debatu. V minulých několika hodinách jste ani nepíply!! A musím se přiznat, že mě to bez vás docela vyhovovalo!!
"Jo to jsem si všimla," poznamenala Hermiona kysele. "Ale myslím, že v téhle bude to, co hledáme. Sleduj, Dějiny rodu Blacků."
"Dobrá práce, kámoško!!!!" ocenila ji Jasmína a uznale poplácala po rameni. "Tak se mrknem, co je vevnitř." Pobídla kamarádku a Hermiona jen přikývla a knihu otevřela.
Vzápětí se domem rodu Blacků rozlehl srdcervoucí výkřik bolesti.
***
Draco strnul. Něco se stalo Hermioně!!! Tepalo mu v mysli. Úplně zapomněl na svou špionskou misy a rozběhl se do knihovny.
Ležela tam na zemi, hnědé, dlouhé lokny rozložené kolem hlavy jako svatozář. Draco nemusel být doktor, aby věděl, že je v bezvědomí. U jejího těla klečela vystrašená Jasmína a odstrkovala knihu v černé vazbě dál od Hermionina těla.
"Hermiono!" vykřikl a vrhl se k ní. Skoro ani nevnímal palčivou bolest, kterou mělo za následek něco v kapse jeho hábitu. Jemně ji zdvihl ze země a sledován udiveným pohledem Jasmíny ji nesl ven z knihovny.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Prosím, klikněte sem, pokud jste četli tuto kapitolu a líbila se vám....

!!ZA KLIKNUTÍ MOC DĚKUJI!!! Grencle

Komentáře

1 malfoyse malfoyse | Web | 6. září 2007 v 23:13 | Reagovat

jééééééé..ďalšia kapča...ty si zalatičko....nemam čo dodať..iba ak rýchlo ďalšiu kapču..:D

2 Carol Carol | 7. září 2007 v 10:01 | Reagovat

:'(:'(:'( Ty mi to děláš schválně,viď? :'(:'( Místo toho, abych byla spokojená, že je další kapitola, jsem napjatá ještě víc... JÁ CHCI VĚDĚT, CO SE HERMIONĚ STALO.... a jako bonus bych ráda věděla, co má Draco v kapse ;).... Musím přiznat, že si mě dostala... Moc se mi tvoje povídka líbí a hezky to dramatizuješ :D ... tak se nenech dlouho vybízet a přidej pokráčko ;) plosíííím :)

3 Denisa Denisa | 7. září 2007 v 14:27 | Reagovat

nádhera kolik bude asi kapitolek?????

4 Ewilan Ewilan | Web | 7. září 2007 v 16:33 | Reagovat

eeeeeh??? co se stalo hermione??? kousu si tu nedockavosti nehty! skvele jsi to napsala a podala, je to hezky prozivany, skoro drama:-))uaa! asi se nedockam dalsi kapitolky! supky ji sem soupni, jeste ted o vikendu! pises uuuuuzasne, mas talent;-)

....a coze ma draco v kapse?:-D

5 Grencle Grencle | Web | 7. září 2007 v 17:49 | Reagovat

na otázku, co má Draco v kapse, by pozorný čtenář dokázal odpovědět, ale tak trochu jsem počítala s tím, že si nebudete pamatovat všechno, co se stalo v minulé kapče o dvou dílech...no to je jenom dobře, aspoň budete víc napjatý:-)))to je totiž účel...chachá!!! co se stalo Hermioně? tak na to si budete muset taky počkat do další kapči

jiank, jak si jde logicky domyslet, další kapitolka bude, až ji napíšu, což znamená, že se zde může objevitz ve zcela neočekávanou hodinu, ve zcela neočekávaný den, za zcela neočekávaně dlouho:-)))

denisa: upřímně ti prozradím, že nemám páru, jak dlouhý to vyjde...ještě to ani nemám dopsaný, tak jak mám proboha vědět, jak to bude dlouhý?:-)))

děkuju za komentáře, ale vy ostatní se nevzdávejte, určitě v sobě objevíte dost spisovatelských schopností, abyste mi mohli napsat, alespoň jeden komentář

Grencle

6 Leny Leny | 7. září 2007 v 20:52 | Reagovat

Joooooo není to ta vločka, nebo co to bylo? "Jak si ji Draco dal bezmyšlenkovitě do kapsy...?" ;-) Jinak fakt moc super povídka :)

7 Ivča Ivča | Web | 8. září 2007 v 12:34 | Reagovat

Jujjj supééééééér. Ja taky píšem poviedky. A moja spolužiačka je Jasmi-volame ju Jaja.

8 Phee Phee | 8. září 2007 v 12:56 | Reagovat

jaaaaaaaaaaaj zas si to sekla v tom najlepsiom, tak rychle rychle novu kapcu:DDD............no tiez myslim ,ze je to ta vlocka...............musim povedat, ze som sa poriadne nasmiala na tvojich poznamkach k dedukovacim schopnostiam citatelov,ale mas pravdu kto vtedy naozaj nepoznal o koho sa jedna podla opisu, tak si ten privlastok zasluzi

9 Carol Carol | 8. září 2007 v 14:34 | Reagovat

Sakra, njn, vločka. Sorry, ale mám rozečtených víc povídek a nejen s tématikou HP, tak v tom mám trochu guláš... Ale hned jak jsem si přečetla tvůj komentář, že jsi se o tom zmiňovala v posledních dvou kapitolách, tak mi to docvaklo... Aspoň to se počítá za úspěch, co? :DDD

10 Grencle Grencle | Web | 8. září 2007 v 16:51 | Reagovat

no jasně!! lidičky, vy jste tak chytrý!!!! musím přiznat, že by mi to aai taky nejdřív nedocvaklo bejt váma:-))))))

carol: kdybys viděla kolik mám zazálohovanejch stránek s povídkama, tak by ti vypadly kukadl...nejseš sama, kdo brozdá po blogách a hledá ncěco pělknýho k přečetní

phee: ani nevím, co mě to popadlo, psát tam A/N, ale prostě mě to napadlo...no řekni, nebyl by někdo imbecil, kdyby nepochopil, že je to Draco, když jsem ho tam zmínila:-)))

ivča: to jsem ráda, že se ti to líbí a doufám, že se to tvojí spolužačce bude líbit taky:-))) polud si to samozřejmě přečte

leny: děkuju...co to bylo na fanfictionu ten pokec o počasí????:-)))

11 Daze Daze | Web | 8. září 2007 v 19:22 | Reagovat

Tedy, Grencle, ty nás umíš napnout :-) Jinak všichni přede mnou (a že jich bylo) mi sebrali slova chvály z úst a já teď nemám co psát, abych pouze neopakovala. Takže se jen přidávám k všeobecné chvále této opět velmi hezké kapitoly a zařadím se do davu, který se těší na Tvé další kapitoly :-)

12 Leny Leny | 9. září 2007 v 17:24 | Reagovat

Grencle: jj nemáš za co. Noooo to byly takový ne zrovna k věci :-D nevadí? :)

13 Leny Leny | 9. září 2007 v 17:25 | Reagovat

* mělo tam být: nooooo to byly takový kecy ne zrovna k věci :-D ;-)

14 Oli Oli | 31. října 2008 v 11:25 | Reagovat

Co se ji zase stalo ??? Tyjo jsem kvůli nim přestala žvýkat rohlík .... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone