Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

Za to se platí! 2 část

8. září 2007 v 20:02 | Grencle |  Bílá Bohyně
2.část kapitoly..nevešlo se mi to do jednoho očlánku
Zlatým sálem se rozezněla fanfára, při při výkřiku Nejvyššího z Bohů a celý sál se zaplnil mnoha tleskajícími postavami. Bílá Bohyně se zmateně rozhlížela na všechny strany. V tom nejslavnějším paláci z paláců, v místě kde sídlil Nejvyšší ze všech Bohyů, se sešli všichni Bohové, aby mohli vzdát svůj holt Bohyni, která se vrátila a splnila svůj úkol.
"Nejvyšší..." oslovila ho už poněkolikáté Bílá Bohyně. Neslyšel ji přes dav hlučících přítomných. Nebo jenom předstíral, že ji neslyšel?!
V Bílé Bohyni se vzedmula vlna vzteku.
"Co prosím?!" otázal se Hermiony překvapeně jeden z hlásků.
"Nechci to takhle skončit!! Musím zpátky!! Já úkol nesplnila, kdyby ano, nebyl by tu žádný Voldemort, žádné Horcruxy ani jeho Smrtijedi, kteří mučí a zabíjí pro potěšení možná zrovna teď!!" zařvala na něj Hermiona v duchu.
"Ty jsi Bohyně!!" napomenul ji přísně jiný hlásek. "Bohové neznají dobro a zlo, znají jenom obě strany najednou!!"
"Co prosím?" zareagovala teď Hermiona stejnou otázkou, jako on předtím. "Zkus to formulovat srozumitelněji!!"
"Bohové se také nepřiklánějí na žádnou ze stran života, ani ke zlu ani k dobru. Bohové jsou neutrální a tak vyvažují hodnoty mezi zlem a dobrem. Ostatní řídí lidé!!" vysvětlil další hlásek. "Nepřísluší a nikdy nepříslušelo, jako Bohyni řídit a vyhrát tu válku za jednu ze stran!"
Hermiona zalapala po dechu.
"Takže ty myslíš, že bych měla prostě sedět, čekat a dívat se, jak se zabíjí?! Dívat se, jak zabíjí Draca?!" zasyčela na jeden z hlásků. "Já ho miluju!!"
"Ano, to musíš udělat, Bohyně," odvětil jí klidně tem, který se ozval jako první. "A pamatuj, Bohové nemilují!!"
"Potom už nechci být Bohyně!!" zasyčela na něj Hermiona znovu a sama byla překvapena, jak moc jí ta slova připadal pravdivá.
"Sakra, držte už všichni hubu!!!" zařvala do sálu a ten překvapeně ztichl.
Tohle se ještě nikdy nestalo! Ještě nikdy žádný Bohů nezaklel a už vůbec by se toho neodvážil ve zlatém posvátném sálu před Nejvyšším.
Davem zavládlo pobouření. Divoký Bůh Bouře vyslal na opovážlivou Bohyni jeden ze svých blesků. Ta si z toho nic nedělala pravou dlaní ho odrazila do neznáma.
"A dost!!" zaječela přitom na všechny přítomné. Mimoděk pohledem vyhledala překvapeně a raněně se tvářící dvojici Bohů v prvních řadách. Bohyně Moudrosti a Bůh Lásky stáli a beze slov zírali na svou jedinou dceru. Ta se na ně jen smutně usmála a na tváři se jí zaleskla stříbřitá slza.
Dav znovu překvapeně vydechl. Vždyť Bohové nepláčou!!
Bílá Bohyně, kterou na Zemi nazývali Hermiona se otočila na Nejvyššího, který nevzrušeně postával opodál. Vypadal, jakoby to čekal nebo dokonce plánoval!!
Věděla, co musí udělat. Věděla, co jí to bude stát, ale to všechno byla ochotna obětovat. Zasloužili si to, zasloužili si to všichni tam na Zemi.
"Nesplnila jsem svůj úkol, Nejvyšší," řekla pevným hlasem a jako první z Bohů hleděla Vládci při své řeči do očí. V očích Nejvyššího zajiskřilo. A ona spatřila známé jiskřičky ze světle modrých očích. Nemohla se zbavit pocitu, že něco podobného už někde viděla. Někde na Zemi.
"Obávám se, že ti nerozumím, Bílá," prohlásil Nejvyšší klidně. Nadechla se a znovu promluvila:
"Nesplnila jsem svůj úkol," zopakovala. "Poslal jste mě na Zem, abych pomáhala lidem a řídila svůj osud, jako Bílá Bohyně. To jsem neudělala."
"Stále nechápu," opáčil Nejvyšší.
"Tohle mi dělá naschvál, ne?!" zaprskala Hermiona.
"Já myslím, že ano," zachichotal se jeden hlásek.
"Nepomohla jsem lidem," odpověděla mu tedy. "Zlo na Zemi pomalu poráží dobro a já tomu nezabránila. Nepomohla jsem lidem."
"Jsi Bohyně," odvětil jí Nejvyšší a znovu mu v očích zajiskřilo. "Bohyně jsou neutrální, nestaví se ani na jednu stranu života."
"Ha, neříkal jsem to!!" upozornil Hermionu jeden z hlásků.
"Chci jim pomoci!" zopakovala znovu. Nejvyšší se na ni vážně zadíval.
"To nejde!! Nic takového se neděje zadarmo!" ozvalo se z davu, který stále přihlížel. Ohlédla se. Byla to její matka. Znovu se smutně usmála.
"Potom zaplatím!" řekla a stočila svůj pohled opět na Nejvyššího.
"Co nabízíš?" zeptal se jí se stále klidně. Věděl, co odpoví, všichni to věděli, nebylo nic jiného, co by mohla Bohyně dát.
"Božskou moc a nesmrtelnost," odpověděla stejným tónem. Nejvyšší přikývl.
"Tvá nabídka je přijata," řekl Vládce hlasem, který naplnil celou zlatou síň. A ta, co nosila jméno, Vládkyně Zimy se mu hluboce uklonila, nejspíš naposled.
A potom Nejvyšší udělal něco nebožského. Přešel k mladé ženě a pevně ji objal.
Celá překvapená mu to objetí opětovala a slyšela jak zašeptal:
"Jdi tam, kam si přeješ a vyplň svůj osud, Hermiono Grangerová," potom se odmlčel. "Jen mi něco slib."
"Cokoli si přeješ, Nejvyšší," usmála se na něj vřele a trochu se od něj oddálila, aby mu pohlédla na modrých jiskřivých očí.
"Slib mi, že dojdeš na jedním starým mužem a vyřídíš mu pozdrav a omluvy od bratra." Hermiona, ano, teď už to byla Hermiona, překvapeně zamrkala očima, ale než měla šanci se ně něco zeptat, zmizela.
***
Uplynuly už tři hodiny od chvíle, co Hermiona otevřela tu knihu, od chvíle co naposled vydala nějaký zvuk. Draco seděl na Hermionině posteli a svíral v ruce věc, kterou měl dřívě zastrčenou v kapse hábitu. Nyní ji pevně uchopil a hypnotizoval obličej dívky na posteli. Jasmína seděla vedle na židli s hlavou v dlaních. Když přišla ošetřovatelka, oba pohlédli směrem k ní.
"Tohle jí nezpůsobilo žádné kouzlo, které by se mohlo ukrývat, ve kterékoli knize," oznámila madame.
"Co to tedy bylo?" zeptal se jí Draco a snažil se, aby se mu při té otázce netřásl hlas. V ruce pevně sevřel stříbrnou sněhovou vločku.
"To nevím," promluvila madame šeptem a smutně se zahleděla na Hermionu.
Tělem ležící dívky najednou něco otřáslo.
"Panebože!!" vyjekla Jasmína a spolu s madame Pomfreyovou vyskočila na nohy. Draco jen seděl a zděšeně zíral na tělo, jediné dívky, kterou měl víc než rád. Hermioniným tělem projížděly křeče a ona se svíjela na nemocniční posteli.
Draco sevřel sněhovou vločku, až mu zbělely klouby. Najednou vše ustalo. Madame Pomfreyová popadla dívku za zápěstí a po chvilce zděšeně zašeptala:
"Ona netepe."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Prosím, klikněte na odkaz, pokud jste četli a povídka se vám líbila...

Děkuju za kliknutí, vaše milovaná Grencle

Komentáře

1 Phoebe Halliwell-ředitelka školy Phoebe Halliwell-ředitelka školy | E-mail | Web | 8. září 2007 v 20:04 | Reagovat

Jsi příznivec Harryho Pottera a chtěla by si zažít život

v bradavicích jako učitel pak stačí kliknout

na web a dostaneš se tam kam chceš

Pak se stačí přihlásit jako učitel

Jako učitel si můžeš vybrat ze předmětů

(Bylinkářství lektvary létaní…atd. OPČM-je obsazená  

a přeměňování –je obsazeno)

2 lorean lorean | Web | 8. září 2007 v 21:13 | Reagovat

nieeeeeeeee, nesmieš to tu seknúť, to nie je fér!!!=((( inak super kapitola(ako vždy), ale máš tam ten text dvakrát

3 Daze Daze | Web | 8. září 2007 v 21:20 | Reagovat

Teda! To bylo naprosto skvělý:-) Opravdu....

btw: nějak se ti to tam blbě vložilo

4 Grencle Grencle | Web | 8. září 2007 v 22:24 | Reagovat

už jsem to opravila..děkuju:-)))

5 Carol Carol | 8. září 2007 v 22:36 | Reagovat

Supr, zase blbě zakončené. :) Teď budu jen trpět a čekat na pokráčko... ;)Trochu mě mrzí, že si Hermionu zbavila božství. Tím, že mohla kdykoliv zařídit aby sněžilo (i když jako "smrtelník" měla svou moc omezenou), se mi víc zamlouvala, než jako "obyčejná" čarodějka, kterou je v každé povídce.

Jo a jen jsem ti chtěla říct, že asi budeš něco mít s Anketou, která je na konci každé kapitoly. Pokaždé, když ji chci odkliknout, tak to nejde, je tam jen poděkování za klinutí, ale já na ni ani nešáhla... tak nevím, no... Pa :)

6 Denisa Denisa | 8. září 2007 v 22:39 | Reagovat

nádherna

7 Grencle Grencle | Web | 8. září 2007 v 22:40 | Reagovat

aha hm.... s tou anketkou nevím...zkusím něco udělat...a ke kapče...hodně ldiem to připadalo moc mary Sue a já měla pocit, že by boj s Voldym nebyla taková sranda kdyby byla hermi bohyě..to by mohla mávnout rukou a Voldy by měl po ptákách...a navíc...co já můžu, za to, že už není Bohyně ona sama si to vybrala, když jí Nejvyšší zavolala zpátky, takže u mě si nestěžuj..to musíš  vejš a až u nejvyššího:-)))

8 Grencle Grencle | Web | 8. září 2007 v 22:40 | Reagovat

denisa: díky díky díky

9 aly aly | 8. září 2007 v 23:32 | Reagovat

super už se těším na další :)

10 Phee Phee | 9. září 2007 v 10:59 | Reagovat

úúúúúúúúúúúúúúžasné, síce zas useknuté vtom najlepšiom,ale asi to tak musí byť, aby sme boli nedočkaví na ďalšiu kapču, do ktorej ťa potom furt ženieme.....tak šup šup do pridávania:DDDDD

11 Grencle Grencle | Web | 9. září 2007 v 12:54 | Reagovat

aly: děkuju za koemntář a těší mě že e těšíš aýř přidám, ale já se rozhodla, že vám čtenářům, dám ultimátum....

takže, když mě jak říkám já i Phee (děkuju za koment, phee) uháníte abych řidala další kapiolku, bdu vás uháně taky...:-)))

minimálně 13 komentů (ale nepočítaj se ty moje děkovný....)potom dostanete další kapitolku:-)))

12 Pavla Pavla | 9. září 2007 v 13:13 | Reagovat

nádhera

13 Nikita Nikita | 9. září 2007 v 13:53 | Reagovat

super :)

14 Carol Carol | 9. září 2007 v 15:11 | Reagovat

Chápu tě. Mě někdy taky přišla moc MarySue,ale pak jsem si řekla, že je to v tomhle aspoň trošku jiné. Ale je to jen můj názor... ostatní se mnou nemusí souhlasit. Jinak se mi taky líbil ten nápad s Nejvyšším: "Slib mi, že dojdeš na jedním starým mužem a vyřídíš mu pozdrav a omluvy od bratra."  To bylo pěkné...

Myslím, že tvoje představivost by se dala oznámkovat jedničkou. Zajímavý nápady a moc to s nimi ani nepřeháníš.. Příjde mi že se to poslední dobou se to stává u jiných autorů dost často... Chtějí svou povídkou pořád víc a víc šokovat, až je z toho strašná patlanina... To ale neznamená, že ty jsi z toho ještě venku ;) :D

Mno... myslím, že bych už měla končit, než tě unudím (to je přesně ten důvod, proč nepíšu povídky, jen je čtu )  :D

Pa Carol

15 Grencle Grencle | Web | 9. září 2007 v 15:29 | Reagovat

ty nepíšeš povídky??? ani nevím proč mě to tak překvapilo....no ale děkuju za koment...

16 malfoyse malfoyse | Web | 10. září 2007 v 17:12 | Reagovat

tak toto bolo užasné!!!!:D

17 Terík Terík | 12. září 2007 v 16:41 | Reagovat

Tak je to tak, jak sem ti to řikala.....mimochodem.....

18 Terík Terík | 12. září 2007 v 16:41 | Reagovat

....to je úžasně napsaný......a.....

19 Terík Terík | 12. září 2007 v 16:42 | Reagovat

...máme tu 13 komentářů, tak že honem rychle dopiš nebo tě zavraždim...Ne dělam si sradnu fakt supa a honem další!!!!!

20 Lily Lily | 13. září 2007 v 11:25 | Reagovat

ahoj ahoj, znova se mi povedlo najít tvojí povídku (dalo to docela zabrat) a co vidím 4  další kapitoly.. páni.. no tak trochu jsem to čekala to co se ted stalo ale myslela jsem si že to bude až za hooodně dlouho.. tak to jsem zvědavá jak se ted chudák vypořádá s tím že už není bohyně..:) určitě to bude mooc zajímavé a já už těším tak honem šupem další..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone