Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

1. Kde je vysazíno, tam je dovolíno...

29. října 2008 v 18:41 | Grencle |  Nový zákon - pro Mbali

tak...mnozí z vás tuto kapitolu asi už četli...jednalo se o první kapitolu k povídce, která neměla jméno a kterou jsme měly v plánu s malfoye napsat...od malfoyse však nikdy nepřilša druhá kapitola, nejspíš na to neměla nikdy čas a já potom skočila s psaním, no a tak jsem se rozhodla inspirovat touto první kapitolou a věnovat ji i její následující kapitoy Mbali, která požádala o povídku s Draco/Hermiona tematikou...takže Mbali, pokud jsi toto nikdy nečetla, přečti, okomentuj, schval (popřípadě neschval) a vy ostatní, kteří jste ji nečetli, směle do toho!!

upozorňuji, že název povídky nemá nic co dělat s Biblí a jejími částmi, ale...no to uvidíte v dalších kapitolách...jenom snad poznamenám, že jsem na aj fanech četla spoustu povídek na toto téma ale myslím, že jsem nidyk neviděla žádnou českou...no tak uvidíme...uvidíme, jak se vám další kapitoly budou líbit...

Hermiona Grangerová stála u zrcadla ve svém pokoji a zírala na dívku před sebou. Vlasy, které měla vždy v podobě huňaté hřívy se jí trochu narovnaly a se zuby, které si od madame Pomfreyové nechala zkrátit už ve druhém ročníku, problémy také neměla. Připadala si zvláštně, ještě před rokem stála ve stejné pozici a mračila se na malou holku, co jí její mračení oplácela ze zrcadla zpátky a teď?
Spokojeně se usmála na svůj odraz. Přes prázdniny se trochu vytáhla a taky přibrala pár kil "na těch správnejch místech", jak jí okomentoval vzhled její mudlovský bratranec. Pokrčila vesele rameny, naposled se usmála na svou "sestřičku" v zrcadle, přehodila přes rameno světle modrý baťůžek a už pospíchala za matčina volání do kuchyně.
"Mio, pospěš si nebo ti to ujede!" upozorňovala ji matka nervózně. Hermiona se na ni jenom usmála a líbla jí na tvář. Tohle měl být Hermionin sedmý a poslední rok v Bradavicích, ale její matka byla pořád stejná. Pevně Hermionu naposled objala a podala jí do náručí Křivonošku, zatímco její dcera vstupovala do krbu s baťůžkem přes rameno.
"Pa, mami," zamávala mamce Hermiona a sevřela Křivonožku trochu pevněji. "Vyřiď tátovi, že se mi bude stýskat a ať si do Vánoc zase nic nezlomí, jako minule. Ahoj!" V očích matky i dcery se na okamžik zatřpytily slzy. Zase je to tady, loučení. Ale tentokrát naposled. Hermiona se na maminku naposled usmála a potom spolu se zelenými plameny a výkřikem "Doupě!!", zmizela.
***
V Doupěti stálo před krbem sedm kouzelníků. Stáli tam už hodných pět minut, proto zírali do krbové ohniště s patrnou netrpělivostí. Pan Weasley každou chvilku sledoval své zlaté hodinky, kde se jedna z mnoha planetek, které tam byly místo ručiček, až nebezpečně rychle blížila k číslici deset. Paní Weasleyová podupávala nohou a každých pět vteřin hlasitě procházela seznam věcí, které měla její dcera mít s sebou. Dvojčata Fred a George stála a s netrpělivých očekáváním sledovala krb, ve kterém se už každou chvíli měla objevit mladá čarodějka.
"Sakra, kde je?! Univerzální špinící kouzlo, které jsme tam dali, funguje jenom pět minut," zašeptal Gred Forgovi. Promiňte, chtěla jsem říct, Fred Georgovi.
"Tak to máme asi jednou smůlu," zamračil se George na bratra. "Musíme k tomu ještě vynalézt prodlužující zaklí-"
Zbytek jeho věty skončil kdesi mezi jeho mozkem a ústy, protože to už se v krbu objevila ta dlouho očekávaná osoba.
Hermiona se ve vycíděném krbu Doupěte točila jako káča ještě chvíli potom, co tak dorazila. Potom, když už stála pevně na nohou vykročila ven směrem k Weasleyovým a Harrymu černá jako černoušek. Dvojčata se hlasitě rozesmála a nevnímala káravý pohled své matky a ani její nesouhlasný výkřik:
"Frede, Georgi!!"
Hermiona si ale očividně ze špíny, kterou měla na sobě vůbec nevšímala a rozeběhla se směrem ke dvojčatům s rozpřaženýma rukama.
"Frede, Georgi!!" zapakovala výkřik paní Weasleyové a prudce je objala. Dvojčata byla natolik ztuhla překvapením, že se ani nehnula a než se nadála, měla na svých hábitech z dračí kůže černé obtisky Hermioniných rukou. Hermiona se zašklebila při pohledu na jejich překvapené tváře.
Tohle milovala. Milovala vyvádět někoho z rovnováhy. Mile se na ně usmála a poplácala je po tvářích, na kterých se tím pádem zobrazily černé dlaně.
"Pro štěstí," oznámila celé společnosti s úsměvem a všichni kromě dvojčat se rozesmáli.
"Ahoj Harry, Rone, Ginny," pozdravila svoje přátele a vykročila k nim, všichni tři instinktivně ucouvli a Hermiona se znovu rozesmála.
***
O půl hodiny později později už všichni stáli před domem čistí a připravení k přemístění na nádraží Kings Cross.
"Tys jim to teda nandala," zašeptala Ginny do ucha své kamarádce. "Takhle jsem je neviděla se tvářit od doby, co jim Bill a Charlie vymalovali pokoj na růžovo."
Hermiona se spokojeně ušklíbla, ale nic na to neřekla jenom Ginny němě nabídla ruku, pro asistované přemístění a za chvíli už se s hlasitým prásknutím objevily na nástupišti 9 a 3/4. S potěšením sledovaly, jak se vedle nich objevuje zbytek Weasleyů, kteří je chtěli doprovodit k vlaku.
"Ahoj Hermiona, drahoušku," objala ji paní Weasleyová naposled a vrhla se na svou dceru. "Měj se hezky Ginny a piš nám, zlatíčko!"
Hermiona je chvilku sledovala a potom přešla k Harrymu a Ronovi, kteří nejistě postávali opodál. V duchu se usmála. Znali se už sem let, ale těm dvěma pořád dělalo obtíže vyjádřit svoje pocity.
"Tak se tu mějte," usmála se na ně Hermiona a objala je. "Koukejte mi psát a neudělejte mi v té Akademii ostudu!" Zašklebili se na ní.
"No a ty nezapomeň jak se hrajou šachy a koukej za nás té Fretce nakopat zadek!!" zasmál se Ron.
"Měj se, Mio," rozloučil se s ní prostě Harry. Ještě jednou se objala s paní Weasleyovou, podala ruku panu Weasleymu a škádlivě mrkla na dvojčata, která ještě pořád dělala, že jsou uražená.
Byl to zvláštní pocit nastupovat do Bradavického vlaku a nechávat Harryho a Rona na nástupišti. Díky svým studijním výsledkům v OPČM, které naprosto ohromily vedení bystrozorské školy v Amsterdamu, získali stipendium na tamější škole. Hermiona jim to moc přála, ale stejně nedokázala potlačit ten hlodající pocit samoty, který v ní klíčil. Společně s Ginny stály u okýnka a mávaly na své přátele, rodiče, sourozence stejně jako všichni ostatní, když se dal vlak pomalu do pohybu.
Otočila se na Ginny a nenápadně setřela slzu, co se jí zčistajasna objevila na tváři.
"Tak kam jdeme?" vyhrkla na ní. Rudovlasá dívka jen tázavě pozvedla obočí. "No přece do kupé!" Vysvětlila jí Hermiona. Ginny si odkašlala a ukázala Hermiona na hruď.
Hermiona pohlédla na místo, kam ukazoval prst kamarádky a uviděla svůj primusský odznak, na který zapomněla jako na smrt.
"Aha," oznámila světu nepříliš inteligentně Hermiona a obě se s Ginny rozesmály.
"Tak už utíkej, ty popleto," pobídla ji se smíchem Ginny. "Protože jestli jsi nezapomněla, máš už být v prefektském kupé a rozdávat příkazy nebohým vyklepaným prefektům."
"Ježíši, vždyť máš pravdu!!" zděsila se Hermiona a už utíkala do předních vagonu až jí světle modrý baťůžek nadskakoval na zádech.
***
Dosprintovala do primusského kupé a vrhla se spolu s malým baťůžkem a Křivonožkou na sedadlo a tak začala horečnatě rozvazovat tkaničky malého příručního zavazadla. Vyrvala z něj miniaturu školního kufru a kontrolovala hodinky. Ještě dvě minuty do schůze s prefekty!!! Nesměla přijít pozdě!! Hermiona Grangerová přece nechodí pozdě!!
"Maximo!" vykřikla a ukázala hůlkou na kufr neschopna se soustředit na neverbální kouzlo.
"Kde to je?! Kde to, sakra, je?!" mumlala si pro sebe, když se prohrabovala kufrem v normální velikosti. "Mám tě!!" Zavřískla vítězně a radostně popadla roli pergamenu, což jak si uvědomila, byla chyba.
Křivonožka, nezvyklý na její hlasité projevy své paničky se vylekal a seknul drápkem po původci toho strašlivého zvuku. Tím způsobil menší katastrofu, protože tak uvolnil odznak připíchlý v jejím svetru. No a jak všichni víme, gravitaci nepřelstíš a proto se malá, lesklá, kovová chlouba Hermiony Grangerové válela na podlaze kupé, zatímco se její majitelka plazila na čtyřech po výše zmíněné podlaze a snažila se ho najít. Hermiona byla tak zabraná do hledání, že si ani nevšimla, že se dveře do kupé otevřely a dovnitř vstoupil nezvaný návštěvník.
"No tak, kráme, vylez!" vrčela Hermiona a dál propátrávala podlahu. "Vylez, Hermionka tě má ráda!"
V tom ho spatřila, docela poklidně ležel na podlaze vedle její ruky a bylo mu zjevně jedno, že ho někdo hledá. Už ho chtěla sebrat, narovnat se a důstojně odejít předat prefektům zprávy, když cítila jak jí něco plesklo přes zadek.
Hermiona se přímo světelnou rychlostí narovnala a otočila, aby zjistila CO, zapříčinilo slabou, pálivou bolest v zadní části jejího těla. Teprve teď si všimla nezvaného návštěvníka jehož ruka, stále ještě zvednutá v příslušném úhlu dokazovala, že to nebylo NĚCO ale NĚKDO. Ještě horší však bylo, že ona toho NĚKOHO znala...
"Co si, sakra, myslíš, že děláš, Malfoyi?!" vyjela na něj s naprosto patrným vztekem v hlase. Mladík, který měl až do té chvíle na tváři spokojený úšklebek, zrůžověl, zezelenal a zbledl.
"Co to - Grangerová?!" vyjekl a zatvářil se zhnuseně.
"Ano, jsem to já, což by si poznal, kdyby ses mi díval do TVÁŘE," zavrčela na něj. "Co sis myslel, že děláš?!"
Draco Malfoy ve tváři znovu mírně zrůžověl zlostí.
"No já jsem jenom šel do svého kupé, když jsem tu spatřil tvůj velkej zadek!" zasyčel na ni Draco. Teď bylo na Hermioně, aby zrudla. Zaťala ruce v pěst a mimoděk si tak do dlaně vyryla písmeno P ze svého odznaku.
"Jak - co- jak-," koktala neschopná slova. "Já nemám velkej zadek!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iv iv | 29. října 2008 v 19:57 | Reagovat

:o)

2 Terík Terík | 29. října 2008 v 20:18 | Reagovat

:-D

3 Mbali Mbali | 30. října 2008 v 19:41 | Reagovat

"Já nemám velkej zadek!" =)) Děkuji, Grencle, čtu to poprvé a dobře se bavím. Jen tak dál... =)

4 Oli Oli | 1. listopadu 2008 v 14:29 | Reagovat

5 Tracy Tracy | Web | 25. listopadu 2008 v 16:30 | Reagovat

To je fakt skvělý, jen je mi celkem líto, že Harry, Ron a Hermiona už spolu nepůjdou do Bradavic. Ti dva retardíci mi tam budou chybět...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone