Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

5.Sherlock Holmes a tetování

15. října 2008 v 22:35 | Grencle |  Jako den a noc

nová kapitola...nic moc, ale povězte jestli se vám líbí, když ne, můžu smazat a vytvořit novou...Dveře od Pamětní síně se rozletěly a do nich vstoupili Pobertové. Obě dívky se urychleně schovaly do stínu jedné z vitrín a pozorovaly čtyři chlapce.
"...představte si to, nechtěla mě pustit. Držela se mě jako klíště a pořád vykřikovala: ,Neopouštěj mě, Siriusku, vždyť víš, že tě miluju!!'. No prostě hrůza, kdo by si pomyslel, že zrovna Stanleyová bude takovej oříšek. Zrovna u ní sem sázel, že to vezme celkem v klidu," promlouval k ostatním chlapec s ledabyle upravenými vlasy. Jeho malý obtloustlý společník mu zbožně naslouchal, zatímco ostatní dva kroutili očima.
"Upřímně, Siriusi, divím se, že tě to překvapuje," ozval se konečně ten s unaveným výrazem ve tváři. " Rozešel ses už s půlkou holek v Bradavicích a každá, úplně každá, byla zdevastovaná, když jsi je odkopl. Ne že bych se jim divil, to co jim děláš, rozhodně není hezký, ale ty už by sis moh' zvyknout, že když nějakou zraníš, bude se chovat, tak jako se chovala Stanleyová..."
"Na co, tyhle psychologický analýzy, Moony," přerušil ho James. "Já se spíš divím, že jsou ty holky překvapený, když se s nima tady Siri rozejde po třech dnech."
Lejla s Lily se svorně zamračily.
"Navrhuju kastraci," zasyčela Lily a Lejla přikývla.
"Já bych měla lepší nápad," ušklíbla se Lejla. "Nechala bych mu na malýho Siriho vytetovat nápis: 'Já husárek malý...' Šmejd jeden!"
Asi by už nevydržely ani minutu poslouchat ty kecy, a tak byly rády, že už to ani nebylo nutné. Z chodby u Pamětní síně se ozýval rozzuřený vřískot bradavického školníka se zoofilnými sklony.
"Však my je chytíme, zlatíčko, však my je dostaneme!" vykřikoval Filch skřípavě na odpornou chlupatou kouli blech, co mu utíkala u nohy.
Pobertové v Pamětní Síni se po sobě překvapeně podívali, ale než měli čas cokoli říct nebo se někam schovat, dvoukřídlé dveře do Pamětní Síně se rozrazily a v nich stanul sám bůh Pomsty.
"Vy spratci!!" zařičel a začal jim šermovat svýma zrudlýma rukama před obličejem. Na pár místech na zadní straně jeho ruky byly vidět otisky ptačích zobáčků. Filch otevřel ústa, aby z nich vydal další ze svých dlouhý bubínky-trhajících skřeků, když mu uvízl hlas v hrdle.
Netřeba říkat, že čtyři Pobertové vypadali neméně překvapeně, když se otočili a spatřili to dílo zkázy.
Nikdo z nich neviděl dvě dívky, jak se plíží ven z místnosti. Kdyby si toho někdo všiml, možná by ho i napadlo uvažovat, že to nebyli Poberti, kdo naházel na stěnu bomby hnojůvky do tvaru Bradavického erbu. Klukům poklesla čelist.
"To je něco jako umělecký dílo!" vydechl Sirius s obdivem, který ale brzo zmizel, když mu do ucha zařičel Filch.
"Byli jste dopadeni přímo na místě činu!! A teď vás mám! Teď už mi snad ředitel uvěří a povolí mi použít má vyleštěný želízka! Oooo ano, jeden večer strávený zavěšení za palce v průvanu na nádvoří vás odnaučí takto znesvěcovat posvátnou půdu této slavné školy!!!"
Tohle všechno už ale Filch opakoval, když je za sebou táhl směrem k ředitelně. Poberti byli tak překvapení, že se ani nezmohli na jakýkoli protest.

Za rohem si dvě studentky svorně podali ruce.
"Plán zatím běží jako hodinky, milý Watsone," prohlásila Lejla. Protože jestli jste si mysleli, že tohle byla celá odplata, která měla čekat na Siriuse Blacka, šeredně jste se spletli. Tohle byl totiž jenom začátek!
"Taky to tak vidím, drahý Sherlocku, myslím, že ten váš nápad s tetováním není zas tak úplně k zahození..."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veronika veronika | 16. října 2008 v 21:09 | Reagovat

podľa mňa je to skvelá kapitola, aj keď najlepšia je tá časť s tetovaním.

2 Grencle Grencle | Web | 18. října 2008 v 18:57 | Reagovat

děkuju ti za komentář...jak tak koukám, tak si asi jediná komu se líbila, ale nevadí...:-))))

3 veronika veronika | 18. října 2008 v 21:58 | Reagovat

nie.  skôr si myslím, že ľudia, ktorí zvykli čítať tvoje poviedky, ešte nevedia o tvojom návrate.

4 Envy Envy | Web | 23. října 2008 v 16:26 | Reagovat

oh oh oh už vidím toho blbýho šmejda s vytetovaným husárkem XD XD jojojo!!!! debil to je XD už chcu honem další XD jj pořádně mu nakopat prdel XD

5 Terík Terík | 23. října 2008 v 16:52 | Reagovat

Tak řeknu Ti, že to byla sice poměrně krátká kapča (na Tebe Gren), ale naprosto dostačující. Pobavila jsem se a zaplácla tak velkou bílou tabuli s  černým nápisem NUDA. Protože tohle nuda rozhodně nebyla. Jen tak dál! :-D

6 bláňa bláňa | Web | 4. listopadu 2008 v 20:52 | Reagovat

čao,

tohle je moc dobrá kapitolka!!!

kdyby tohle byl konec odplaty tak bych se docela divila, jelikož, bys nás čtenáře připravila o zábavu!!!!

pomsty mě vždycky bavili!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone