Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

6. "Viděla jsem i větší!!"

29. října 2008 v 18:23 | Grencle |  Jako den a noc


tak...nějak jsem se dala poslední dobou na psaní a rozhodla jsem se, že sem přidám další kapitolu k Jako den a noc...přemohla jsem se a myslím, že oproti poslední kapitole tu Lejla doopravdy srší vtipem...prosila bych vás abystze okomentovali mé dílo a vyjádřili svůj ctěný názor, tímto oficiálně děkuji Iv, která se (jak mi do komentů napsala) rozhodla komentovat alespoň smajlíkem každou mou kapitolu, kterou přečte. Radím vám, vezměte si ji za příklad!! Stačí mi i jen smajlík!!!(po případě šklebík!I když se dívky shodly, že Lejlin nápad s tetováním nebyl zas až tak od věci, jeho uskutečňování by bylo poněkud složité, a tak si jej prozatím ponechaly záloze. Vše běželo podle plánu, Brumbál, ačkoli vypadal pobaveně kreativností výtržníka, který bombami hnojůvkami vytvořil v pamětní síni bradavický erb, Poberty potrestal. To bylo to, v co Lily a Lejla doufaly. To ale rozhodně nebyl cíl jejich mazaného plánu. I když v Lily hryzal červík pochybnosti nad tím, jestli bylo správné, aby si Pobertové odpykávali trest, za který ani nemohli, rychle tohohle červíka přehlušil jiný hlas (nápadně se podobal tomu Lejly), který poukazoval na fakt, že je tu i mnoho věcí, které Pobertové provedli a a potrestáni za to nikdy nebyli.
Lily a Lejla seděly rozvalené na křeslech před krbem v nebelvírksé společenské místnosti a netrpělivě očekávaly návrat Pobertů. Ne, že by se snad na skupinu čtyř chlapců se směšnými přezdívkami nějak zvlášť těšily, ale potřebovaly se nějakým způsobem dozvědět datum a čas jejich trestu.
Konečně se obraz, který zakrýval vstup do společenské místnosti odklopil a dovnitř vstoupila známá skupinka.
"...no věřili byste tomu?!! Dvě hodiny drhnutí bažantů na ošetřovně?!!" vykřikoval hned od otvoru Sirius.
"Proboha, uklidni se, Siriusi," napomínal ho unaveně Remus. "Bažanty na ošetřovně jsme už několikrát drhli a obvykle to trvalo i déle než dvě hodiny."
Petr otvíral pusu, aby něco vypískl, ale Sirius ho předběhl.
"Ale to jsme si ten trest zasloužili!! Ale teď jsme obvinění neprávem!! Je to nespravedlnost!!"
"Moony má pravdu, Siriusku," vložil se do debaty James. "Zas tak moc na tom nesejde, navíc ve čtyřech nám ty dvě hodiny rychle utečou. Mě by spíš zajímalo, kdo vytvořil to umělecký dílo dole ve Pamětní Síni. Protože, pánové, to je špičkovej výtvor. Má to všechno, co má správnej fórek mít.
a)Smrdí to + je to špinavý=naštve to Filche b)Má to v sobě vtip. Nevím, jestli jste si všimli tý dokonalý ironie. Jde o to, že Pamětní Síň přetejká plaketama a pohárama na počest Bradavic a bradavickejch šprtů a tohle byl bradavickej erb, takže by měl teoreticky znamenat Pamětní Síni poctu atd., ale byl z bomb hnojůvek, takže..."
"Hele, Progsie, nech těhle přehnanejch vysvětlování," zavrčel na něj Sirius. "My všichni ten "skvělej" vtip pochopili! No ano, je to hrozná švanda, směju se, div se nepřerazím, ale co to?! My kvůli tomu máme trest!! Kvůli nějakýmu blbečkovi, kterej si myslel, jak není vtipnej, budeme muset dřít na ošetřovně!! Tak promiň, Prongsie, že se nesměju!!"
Holky se ve svých křeslech držely, aby nepraskly smíchy. Největší Casanova školy, největší vtipálek Bradavic se vztekal, když někdo najednou provedl žert, který se tolik podobal těm jeho, ale zahrnoval i jeho osobu. Nejsměšnější bylo, že teď Sirius poznal, jak se cítili ti, co byli neprávem obviněni z jeho činů a překvapivě se mu to vůbec nelíbilo.
"Siriusi, není to žádná tragédie!" uklidňoval rozzuřeného kamaráda Remus. "Někdo jenom udělal vtip. Nemůžeš mít řediteli a dokonce ani Filchovi za zlé, že předpokládali, že jsme to udělali my, když nás tam našli."
James, který chvíli zamyšleně zíral do zdi, se najednou napřímil a otočil na Remuse.
"Myslíš, že to byli Bones a Abernety z Havraspáru?" zeptal se.
"Cože?"
"No jestli myslíš, že to byli oni, kdo to udělal,"upřesnil svou otázku James.
"Nevím," nakrčil nos Remus. "Je to podstatné?"
"Myslím, že ano," prohlásil James a tvářil se nezvykle vážně. "Myslím, že máme konkurenci."
Zbylí tři na něj vykulili oči a dívky v křeslech se málem zakuckaly.
"Cože?!" zařičel Sirius.
"No, jde o to, že u toho chytili nás," začal zeširoka James. "Někdo, kdo vytvořil tenhle vtípek, ho na náš narafičil."
V holkách hrklo, nenapadlo je, že by snad klukům došlo, že...
"Někdo se chce ukázat, že je stejně dobrý a nebo ještě lepší než my a tuhle příležitost si vybral k hození rukavice."
"Jaká rukavice? Kde je?" pípl Petr a začal se bázlivě rozhlížet.
"To se tak říká, Péťo. Takže jak tak na to koukám, máme konkurenci, která nám vyhlásila válku. Proto se ptám, myslíte, že by to mohli být Bones a Abernety?!"
Lily a Lejla se po sobě podívaly. Válka Pobertům?! Proč ne?! Kluci se mezitím z prostředka společenské místnosti, kde se zastavili, rozešli ke křeslům u krbu.
"No, to co říkáš, Prongsie, dává smysl," slyšela Lejla přibližující si hlas Siriuse Blacka. Vypadalo to, že se během Jamesova proslovu uklidnil. "Ti dva z Havraspáru na to ale nemaj! Děláš, jako bys neznal Havraspárské, ty nemaj žádnej smysl pro humor. To vypadá spíš na někoho z Mrzimoru a Nebelvíru zároveň. Myslíte, že kdyby se Weigl a Longbottom od nás dali dohromady, že by zvládli..."
Lily už to nevydržela a vyprskla smíchy. Siriusův hlas odezněl do ztracena a čtyři Pobertůvé se zarazili nad přítomností jiného člověka ve společence. Lejla po svojí kamarádce loupla očima, věděla, že pokud teď hned Lily něco neřekne, bude jasné, že hovor poslouchaly. Lily zazmatkovala.
"...no a tak jsem řekla: 'Už jsem viděla i větší!' Bylo to ve školce a ten malý kluk Vernon byl takovej vejtaha. Pořád nás s Petty zlobil a myslel si, kdovíjak nás neohromí, když si stáhne kalhoty. No abych pravdu řekla, Petty z toho vykolejené byla, ale kdybys viděla ten jeho obličej, když jsem mu řekla, že už jsem viděla větší..."
Lejla na kamarádku zírala. Její Lily, slušná, cudná, poctivá, pilná tady seděla a vyprávěla takovouhle historku. Kde jí vlastně vzala?! Nakonec se Lejla probudila z tranzu a rozesmála se, div nespadla z křesla.
I Pobertové zírali, tohle by ani jeden do primussky Lily neřekl. Když už byli nakonec mocni slova, vypadly z nich dvě různé věty najednou.
"No teda, Evansová!" řekl James.
"Co děláte v našich křeslech?!" zavrčel Sirius. Očividně se mu zase při pohledu na Lejlu vrátila špatná nálada. Jeho slova však byla natolik alarmující, že je holky nemohly nechat jen tak být.
"Vaše křesla, Blacku?! Je mi líto, ale nějak nevidím, že by se na ně vztahovala nějaká tvá práva," oznámila mu rozzlobeně Lily. To bylo dobré, ale někoho jako Blacka by to rozhodně neusadilo.
"Jo," přikývla hlavou Lejla na souhlas. "Nemůžou se na ně vztahovat tvoje autorský práva, protože pokud vím, že tys je určitě nevyrobil, na to jsou moc hezký. Nejsem si také vědoma toho, že by se v souboru práv Člověka a občana zmiňovali o tobě a těhle křeslech. Stejně tak se na ně nevztahujou lidský práva, protože oni rozhodně lidé nejsou a ty? No nejsem si jistá, jestli náhodou nespadáš do stejné kategorie jako tahle křesla."
Lily vyprskla smíchy a Pobertové na Lejlu nepokrytě zírali. Bylo vidět, že v Siriusovi vře vztek.
"Ty si jako myslíš, že jsi vtipná?! Vypadni z mýho křesla nebo ti budu muset pomoct!!" zaryčel vztekle a nebezpečně se k Lejle přiblížil. Lejla ale jenom elegantně vstala (Lily jí následovala) a s klidem prohlásila.:
"Ano, nejenom, že si myslím, že jsem vtipná, já to dokonce vím! Ne, že bych si myslela, že znáš slovo vědomost, protože to bychom od tebe asi chtěli moc, viď, ale jeden by se vždycky měl snažit rozšířit si obzory. A ne, kategoricky odmítám jakoukoli pomoc od tebe. Takže snad radši půjdu sama a navíc představa, že sedím na křesle, na kterém jsi celých sedm let seděl a nejspíš ho pořádně proprděl mě doopravdy neláká!"
Po této větě zamířily spolu s Lily ke schodišti do holčičích ložnic. Čtyř naprosto vykolejených chlapců, které nechaly za sebou, si už nevšímaly. Už stály v prostředku společenské místnosti, když se Sirius vzpamatoval, aby vykřikl alespoň něco na svou obranu.
"Ty - Ty- Ty máš hrozně velkej zadek!" zařval na Lejlu urážku. Lily po své kamarádce střelila varovným pohledem.
Tohle Lejlu bolelo, jakákoli narážka na její postavu se jí zarývala hluboko do mysli, odkud se vynořovala v těch nejnevhodnějších chvílích, aby ji trápila. Co chtěla v tu chvíli udělat bylo, přeběhnout společenskou místnost a uškrtit Blacka za všechno, co kdy udělal jí a všem obyvatelkám Bradavic. Ale ovládla se a nonšalantně se na bradavického Boha Sexu otočila.
"Já mám velkýho alespoň něco," prohlásila a zkoumavě naklonila hlavu na stranu a pohledem zamířila k jeho poklopci. "Nevím, jestli bych to mohla říct i o tobě!"
Po tomhle Black jen zalapal po dechu a Lejla s Lily sebejistě opustily místnost, Lejla za pískotu písničky: Já husárek malý. Ještě předtím než se zabouchly dveře od schodiště k dívčím ložnicím, slyšely:
"Však já tý tlustý šmejdce ukážu!! Zpochybňovat mužnost Siriuse Blacka!!! Co si o sobě myslí?!! Zejtra v 8.00 na trestu to všechno promyslíme!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iv iv | 29. října 2008 v 19:49 | Reagovat

:o)

2 Terík Terík | 29. října 2008 v 20:09 | Reagovat

Tak tohle je snad nejlepší dílek, jaký jsem od tebe četla!!!!! Musím říct, že jsem se válela smíchy.v Především : "Viděla jsem i větší." nebo "Já mam velkýho alespoň něco." *LOL* Vážně bezva. Z 10 bodů ti dávám 11! A honem další pokračování!

3 veronika veronika | 29. října 2008 v 21:44 | Reagovat

zábavné ako vždy

4 Grencle Grencle | Web | 30. října 2008 v 16:36 | Reagovat

moc děkuji komentujícím za komenty...potěšily...snažila jsem se

5 Oli Oli | 30. října 2008 v 19:04 | Reagovat

Ahoj Gren, Terka má pravdu, tohle je fakt zatim nejzábavnější díl co jsem tu četla :D  Doufám, že Lejla a Lili vymyslí něco hodně drastickýho a legračního... S tim tetováním by to byl fakt super nápad :D Nebo kastrace...taky není špatná ... :D

6 Ewilan Ewilan | Web | 1. listopadu 2008 v 12:48 | Reagovat

Takže na úvod:o))

Vítej zpět, Grencle.

jsem ráda, že jsi ten blog nezrušila, ale zase se vrátila ke svým povídkám. a jako vždycky jsem se začetla do kapitolky(trochu jsem si osvěžila ty předešlé) a musím říct, že holky mají v komentech pravdu - to je asi ze všech nejlepší a ještě teď se nejvíc culím...to vážně nemělo chybu:D ty hlášky byly úžasný!:D jen tak dál!

těším se na pokráčko a vážně jsem moc ráda, že jsi se vrátila:o))

7 bláňa bláňa | Web | 4. listopadu 2008 v 21:01 | Reagovat

tak to je skvělí!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone