Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

1. kapitola

24. listopadu 2008 v 20:00 | Grencle |  Svatba a jiná neštěstí (překlad)
tak tohle je moje první kapitolová povídka na překlad. celkem má 36 kapitol a je od autorky sephora85 (povídka je anglicky) moc se mi líbila, když jsem ji četla smála jsem se jako blázen. Ne snad, že by byla tak úžasná, ale ten nápad je vtipný...
takže, zkuste první kapitolu a povězte, jestli mám přeložit další
vyhlašuju soutěž: kdo správně v komentářích uhodne páry ten dostane...no nechte se překvapit...
to mě vede tomu: KOMENTUJTE


Uplynuly dva měsíce od doby, kdy byl Lord Voldemort konečně poražen a pomalounku se lidé znovu odvažovali být šťastní.

Ginny Weasleyová ležela na posteli ve svém pokoji a přemýšlela o svém životě. Voldemort, nejodpornější černokněžník historie, byl tedy zničen. Vždycky si myslela, že s jeho zničením zmizí i všechny předsudky proti narozeným u mudlů, čarodějům smíšené krve a krvezrádcům. Myslela si, že všichni Smrtijedi budou potrestáni za své činy. Doufala, že za to, co udělali, shnijí v Azkabanu. A také doufala, že až se tak stane, Harry a ona si k sobě zase najdou cestu zpátky.

Teď ale věděla, že to všechno bylo doopravdy pouze to, doufání a snění, protože měsíc po poslední bitvě Ginny zjistila, že nic z toho se pravděpodobně nevyplní.

A přece, tolik lidí zemřelo a teď to vypadalo, že marně?!

Alespoň, že Voldemort už byl pryč z povrchu zemského a nemuseli se bát o své životy. Mnoho jeho následovníků ale přežilo a ti důležití si našli nějakou cestičku, která je uchránila před Azkabanem.

Jistě v Azkabanu skončili Smrtijedi, ale to byli víceméně pouze ti méně důležití, kteří byli krutě potrestáni, aby ministerstvo ukojilo touhu lidí po pomstě. Ale samozřejmě, že lidé jako Lucius Malfoy, Goylovi, Crabbovi, Rabastan Lestrange a mnozí další, kteří operovali s velkým množstvím peněz, do Azkabanu nešli.

Ministr, Kornélius Popletal, měl stále ve velké oblibě čaroděje s čistou krví a mnoho penězi. A tito lidé měli všechno, čistou krev, peníze a jakousi auru moci, která Popletala, jak se zdálo, přitahovala. Dokonce velké části Velké Británie patřili těmto čistokrevným rodinám, z nichž Malfoyové patřili mezi ty nejbohatší.

Bylo to tak strašně nefér! Byli to zločinci a mohli s klidem pokračovat svoje životy, jakoby nemučili a nezabili ty stovky lidí. Weaslyeovi bojovali na té správně straně a stejně to byli oni, kteří trpěli.

Ministerstvo si striktně utáhlo opasky a samozřejmě, že snížili plat jejímu otci, který pracoval, jak oni tvrdili, v té méně důležité části ministerstva.

Ani obchodu Freda a George se nevedlo nejlépe. Během války utrpěli velké ztráty a i teď si lidé rozmýšleli, zda utratí své peníze za jídlo a oblečení nebo za legrácky. Bylo koneckonců po válce.

Za tři týdny měl začít nový a pro Ginny poslední školní rok. Všechno zase směřovalo do normálu, v to alespoň Ginny doufala.

Momentálně se na své posteli posadila a zazívala. Bylo osm hodin ráno a ona normálně spala mnohem déle, ale co přesně znamenalo normální?

Dnes bylo 11.srpna, její 17. narozeniny. Už byla oficiálně dospělá!! (poznámka překladatele: já mám taky narozeniny 11.8.!!)

Kdyby se naučila přemisťovat, mohla by to teď s klidem provést. Ale Ginny to neuměla, nebylo kdy se to za války naučit. Smutně si povzdechla, předtím než se vzpamatovala a tvrdě se propleskla.

"Už žádné vzdychání! Život jde dál, tak se zvedej, Ginevro Weasleyová!" popohnala se.

Vstala a ještě jednou zívla, než se rozběhla do koupelny, která byla v tuto ranní hodinu prázdná. Potom, co se umyla a oblékla, vyrazila do kuchyně, ale tam překvapivě někdo byl.

Seděla tam její matka a o něčem mluvila s Hermionou Grangerovou, která v Doupěti od konce války bydlela. Nemohla totiž najít své rodiče, které poslala po vymazání paměti do Austrálie. Doopravdy se strachovala, jestli se jim něco nestalo, i přes všechny bezpečnostní opatření, která provedla.

Ron a Hermiona se rozešli krátce po poslední bitvě. Bylo to Ronovo rozhodnutí. Tvrdil, že je moc mladý na to, aby strávil svůj život jen s jednou ženou. Válka mu ukázala, že život je moc krátký a on si ho evidentně hodlal užít. Ginny ho měla nezkrotnou chuť profackovat, když ho slyšela, jak to říká Hermioně, která byla naprosto rozhozená. Od toho dne proplakala téměř každou noc. To Ginny věděla, protože s ní sdílela společný pokoj a zároveň se vzájemně utěšovaly. Věděla naprosto přesně, jak se Hermiona cítí.

Bylo jí přesně tak, ode dne, kdy se s ní Harry rozešel v pátém ročníku. Doufala, že se teď věci zlepší, ale Harry jí v tom udělal velmi jasno. Po těchto rozhodnutích s nimi Ginny a Hermiona už moc nemluvily.

Bylo to, jakoby je zradili. Ony je během války podporovaly a bojovaly společně s nimi a najednou, když válka skončila, jim už nebyly dost dobré. Hoši si užívali s dívkami, které se za nimi honily jen kvůli jejich slávě.

Naštěstí se Harry s Ronem rozhodli do Bradavic v letošním roce nenastoupit, a tak nehrozilo, že by se s nimi musely vídat. Mysleli si, že si nepotřebovali dokončovat školu a možná to byla i pravda. Ron byl brankářem Chudleyských Kanonýrů a Harry hrál za Falmouthské Falcony chytače. Splnili se jim jejich sny, ale Ginny z toho nemohla být doopravdy šťastná, na to ji moc zranili. Vsadila se, že Harry o její budoucnosti nepřemýšlel ani na vteřinu.

Alespoň, že měla Hermionu, která se rozhodla do Bradavic tento rok vrátit, aby si dokončila studium. Byly nejlepší kamarádky a vždycky si se vším pomáhaly. Zapomeneme na Rona a Harryho a budeme happy! Pomyslela si Ginny rozhodně.

"Dobré ráno."

"Dobré jitro, drahoušku! Všechno nejlepší! Teď už je i moje maličká dospělá!" řekla Molly vzlykajíc a moment později už Ginny pevně objímala.

"Všechno nejlepší, Ginny!" S těmi slovy jí objala i Hermiona.

"Děkuju."

"Pojď, pojď, posaď se, drahoušku, a pověz mi, co bys ráda k snídani? Míchaná vajíčka, kaši nebo palačinky?"

"Dala bych si palačinky, děkuju."

"Samozřejmě, zlatíčko."

O chvíli později seděly v kuchyni a v tichosti jedly.

"Přijdou dnes Fred s Georgem na večeři, mami?" otázala se Ginny náhle.

"Ale samozřejmě, že přijdou. Narozeniny jejich malé sestřičky si přece nemůžou nechat ujít! Proč se vůbec ptáš?" odpověděla jí s úsměvem Molly.

"Myslela jsem, že jsou moc zaměstnaní, vím o jejich problémech s obchodem."

"Nesmysl! Bude tu celá rodina. Dokonce i Harry s Ronem se dokázali utrhnout ze svých tréninků a přijdou. Pozvala jsem také Remuse Lupina, aby přišel a povečeřel s námi. Je pořád na dně ze smrti Tonksové."

"Je mi ho doopravdy líto. Plánovali se po válce vzít a on je teď sám," řekla Hermiona smutně.

Ginny napadlo, že možná mluví i o svojí vlastně situaci. Nemohla najít svoje rodiče a Ron jí nechal, musela se cítit doopravdy osaměle.

*******************************************************************************

Bylo skoro šest večer a Hermiona s Ginny musely jít dolů na večeři.

"Docela bych si přála, aby Harry zůstal se svým týmem na tréninku. Nechci ho vidět," řekla Ginny a opřela se o rám svých dveří.

"Vím, co tím myslíš. Taky nechci Rona vidět, ale musíme se sebrat a čelit jim, jako bychom k nim vůbec nic necítily." S těmito slovy vzala Hermiona Ginny za ruku a vedla jí dolů do kuchyně.

V půli cesty už slyšely hlasitou konverzaci z kuchyně. Jakmile Ginny vešla, byla málem rozdrcená v objetích jejích bratrů.

"Nemůžu uvěřit, že naše malá Ginny-mimi je už velká!" škádlil ji Fred, když jí držel.

"Přesně, ještě si vzpomínám, když tu běhala po domě v plínách!" smál se George.

"Přestaňte, blbečci!" smála se Ginny. Milovala svojí rodinu.

Po mnoha dalších drtících objetích se celá rodina usadila a Molly začala nosit na stůl. Během večeře se Ginny snažila ignorovat fakt, že Harry seděl rovněž u stolu a o něčem se živě vybavoval s Ronem, Billem a Charliem.


Preferovala debatování s Hermionou a Fleur, která v náručí svírala svou dvouměsíční dcerku. Ginny by si nikdy nepomyslela, že jednoho dne bude mít Fleur ráda, ale Billova žena byla veselá, loajální a milovala Billy celým svým srdcem. To Ginny přesvědčilo, aby jí dala šanci.

Také se snažila nenápadně pozorovat Lupina. Vypadal smutně a zoufale, i když se to pokoušel skrývat.

O dva týdny později

Už zbýval jen týden do začátku školního roku a ony ještě nedostaly dopisy se seznamy učebnic. Ginny a Hermiona právě snídaly a paní Weasleyová drhla nějaké pánve, když sebou Errol praštila o stůl. Pera a talíře se rozlétly na všechny strany a dívky leknutím zaječely.

"..tahle hloupá sova!" mumlala paní Weasleyová a vzala sově dopis. "Aaaa, váš seznam."

Podala jim dlouhý pergamen a Ginny začal číst:

Ginevra Weasleyová a Hermiona Grangerová, 7.ročník

Knihy:

Pokročilé lektvary, kniha 7. od Aldebrana Scamadara (slečna Weasleyová a slečna Grangerová)
Vyučující: Severus Snape

Přeměňování: Možnosti a pravidla od Capelly Fortescue (slečna Weasleyová a slečna Grangerová)
Vyučující:Remus Lupin

Formule, kniha 7. od Acamara Frobishe (slečna Weasleyová a slečna Grangerová)
Vyučující:Filius Kratiknot

Bylinkářství pro pokročilé studenty od Romildy Květníkové (slečna Weasleyová a slečna Grangerová)
Vyučující:Pomona Prýtová

Péče o kouzelné tvory, slovník 7. od Newta Scamandara (slečna Weasleyová)
Vyučující:Vilemína Tečkoprknová

Astronomie 7 od Deneba Aubreyho (slečna Weasleyová a slečna Grangerová)
Vyučující:Aurora Sinistrová

Aritmetika 7 od Atairy Kypalthové (slečna Grangerová)
Vyučující:Septima Vectorová

Fascinace černou magií aneb jak ji zvládnout od Kepheuse Blacka (slečna Weasleyová a slečna Grangerová)
Vyučující:Lucius Malfoy

Vám oddaná

Minerva McGonnagalová, ředitelka

Ginny šokovaně vydechla, když si přečetla jméno profesora na OPČM. To prostě nemohla být pravda! Musela se jí to jenom zdát! Podívala se na Hermionu, ale ta měla na tváři stejně šokovaný výraz. Takže to tedy nebyl sen. Malfoy měl být jejich učitelem!!

"To je nemožné! Tomu nedokážu uvěřit," řekla Hermiona nevěřícně.

"O čem mluvíš, Hermiono, drahoušku?" ptala se Molly.

"Lucius Malfoy nás bude učit!! Smrtijed!!" zaječela Ginny a přesně v tu chvíli vešel Artur Weasley. Zmateně se rozhlédl.

"Cos to říkala?"

"Udělali z Luciuse Malfoye učitele, tati!"

"Ne, ne..to není možné!" mumlal Artur zmateně.

"Ne, je to pravda. Podívejte se na seznam. Nedokážu uvěřit, že to McGonnagalová povolila. Je přece ředitelka!" řekla Hermiona zoufale.

"Popletal jí pravděpodobně nedal šanci. Nedovedeš si představit, jakou má nad ním Malfoy moc. Dneska si za peníze koupíš všechno. Je to ostuda!" prohodila Molly zhnuseně.

"Nejsem si jistý, jestli se chtěl Malfoy stát učitelem. Možná, že byl Popletal zoufalý a nikdo jiný na sebe nechtěl vzít to riziko. Možná si myslel, že je Malfoy lepší východisko než profesor Snape a Malfoy si stále musí udržet ministra na své dobré straně," prohlásil zamyšleně Artur.

"Jasně, Malfoy bezpečně ví, jak zvládnout černou magii," zasténala Ginny a zabořila si hlavu do dlaní.

"Od něj rozhodně nedostanu dobré známky, nesnáší mě, protože jsem z mudlovské rodiny."

"Neboj se, Hermiono. Jsem si jistá, že si na něj McGonnagalová posvítí. Alespoň, že na přeměňování máte Lupina," řekla Molly, aby Hermionu utěšila.

"Ano, děkuji, paní Weaslyeová."

"Možná, že bude všechno v pořádku a..." Ginny byla přerušena další letící sovou.

"Doufám, že tentokrát jsou to dobré zprávy," prosila Ginny.

Paní Weasleyová otevřela dopis a rozzářila se jako sluníčko.

"Ale to je úžasné!"

"Co se stalo, mami?" zeptala se Ginny zvědavě.

"Hermiono, je z tebe primusska!" Hermiona radostně vypískla.

"A Ginny, drahoušku, ty jsi pořád prefekt a taky...kapitánka famfrpálového týmu!"

"Jakže?! To je úžasné!" Hermiona a Ginny se radostně objaly a obě pr tu chvíli zapomněly na ten problém s učiteli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veronika veronika | 24. listopadu 2008 v 21:15 | Reagovat

zaujímavé. čo sa týka párov tie si netrúfam odhadnúť

2 Mbali Mbali | 24. listopadu 2008 v 21:32 | Reagovat

Jejda, snad ne Ginny & Remus a Hermiona & Lucius?! =/ Naopak by to sice bylo horší, ale... =))

3 Oli Oli | 24. listopadu 2008 v 23:01 | Reagovat

jeje.. no jestli ty páry fakt budou takhle... no .. ehm ... já bych řekla asi ale taky Ginny s Remusem... a Hermi/Malfoy ( možná Draco, jestli žije teda...)

4 iv iv | 25. listopadu 2008 v 9:39 | Reagovat

páry neodhadnu z téhle kapitoly to snad ani nejde ale překládej dál

5 Terík Terík | Web | 25. listopadu 2008 v 17:25 | Reagovat

Další překlad-určitě, překládáš božsky. A co se týče párů. Snad si řikala něco o Severusovi, ale netroufám si odhadovat. Jsem zvědavá. :)

6 Oli Oli | 26. listopadu 2008 v 14:55 | Reagovat

No, podívala jsem se na ty páry v originální povídce .... škoda jen že tonksová umřela.. když vzkřísili snapa, freda a jiný tak proč ne jí ? :(

7 Oli Oli | 26. listopadu 2008 v 14:56 | Reagovat

Jo ale překládej dál samozřejmě

8 Andrea Andrea | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 9:59 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone