Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

2.kapitola (SJN)

25. listopadu 2008 v 18:45 | Grencle |  Svatba a jiná neštěstí (překlad)

tak tu máte druhou kapitolu překladu:-))) užijte si jí...není nic moc, ale snad se vám bude líbit...další jsou větší vzrůšo:-))) mimochodem, počkejte si na ty páry...ještě vám je neprozradím..:-)))


Hermiona rozrušeně pobíhala po domě a balila do svého kufru, cokoli jí přišlo pod ruku. I po sedmi letech se bála, že něco zapomněla. Ginny seděla u kuchyňského stolu, oždibovala svůj toast a pobaveně ji sledovala. Když už Hermiona začínala ze svého rozhořčení rudnout, řekla:

"Přestaň třeštit, jsem si stoprocentně jistá, že máš všechno!"

"Jsem prostě tak rozhozená, vždyť je to rok, co jsem byla normální studentka."

"Vím, jak to myslíš," začala Ginny, ale byla přerušena svou matkou, která vešla do kuchyně.

"Pojďte, děvčata, musíme vyrážet, jinak zmeškáte vlak. Pojďte." S těmito slovy z kuchyně zase odešla, s Ginny a Hermionou v závěsu. Za chvíli už stály na nástupišti 9¾, které už bylo zaplněno stovkami kouzelníků. Červená lokomotiva se před nimi tyčila v páře.

"Tohle mi tak chybělo!" vykřikla Hermiona.

"Zajímalo by mě, kdo další z tvého ročníku si přijede dodělat OVCE," řekla Ginny a zvědavě se rozhlédla po nástupišti. Spěšně se rozloučily s paní Weasleyovou a naskočily do vlaku.

"Máš nějaké zvláštní kupé pro primussy nebo pojedeš s prefekty?" zeptala se Ginny.

"Primussové sdílí kupé s prefekty, takže pojedeme spolu."

Společně se tlačily do posledního vagonu, kde bylo zmiňované kupé. Jakmile vešly, zpozorovaly známé tváře.

"Hej, Hermiono, taky se vracíš! Ahoj, Ginny!" řekl Neville Longbottom se stydlivým úsměvem.

"Neville, ty jsi prefekt!" vykřikla Ginny překvapeně.

"Jo, taky jsem byl překvapenej, když jsem v létě dostal odznak, myslel jsem si, že si ze mě někdo dělá srandu." Zrudl.

Luna seděla vedle něj s Jinotajem v ruce.

"Když jsem dostala odznak, táta mě varoval, abych se moc nepřátelíčkovala s vládou."

Ginny se rozesmála a objala ji.

"Tvoje komentáře mi chyběly, Luno."

"Víte, kdo je primuss?" zeptala se Hermiona zvědavě.

"Ernie MacMillian z Mrzimoru," řekl Terry Boot, havraspárský prefekt. Vedle něj seděla Hannah Abottová, která byla prefektkou v Mrzimoru.

"Sedmej ročník bude letos pořádně narvanej, když se sem vrací taková spousta lidí, aby si dodělali OVCE," řekl Justin Finch-Fletchley zamyšleně. Vtom se otevřely dveře kupé a všichni zmlkli.

Dva zmijozelští prefekti vkráčeli dovnitř a nepřátelsky se šklebili na šokované tváře ostatních. Ginny prudce zamrkala, nedokázala uvěřit, že by tihle dva mohli být po tom všem zase prefekti. Naproti ní se totiž neposadil nikdo jiný než Draco Malfoy a Pansy Parkinsonová.

"Nevěděla jsem, že se jeden musí stát Smrtijedem, aby z něj udělali prefekta," vyštěkla jejich směrem.

Draco vypadal, že přemáhá nezkrotnou chuť ji proklít, ale očividně se neodvážil, když bylo kupé plné lidé z jiných kolejí.

"Drž hubu, ty špinavá krvezrádkyně!" zasyčela na ní Pansy.

"Lepší být krvezrádce než zbabělec, který nebrání Bradavice!" zaječela na ně Hermiona.

"Kdo se tě ptal na názor, ty špinavá mudlovská šmejdko?!" vyštěkl na ni Draco.

"Odebírám 20 bodů Zmijozelu a uděluji vám týdenní trest. Takovéto urážky nebudu tolerovat! Ať už to od vás nikdy neslyším, pane Malfoyi!" McGonnagalová stála ve dveřích s Erniem MacMillianem po boku.

"Samozřejmě, paní profesorko," procedil Draco skrz zuby. V kupé panovalo ledové ticho, dokud si McGonnagalová neodkašlala. Potom začala vysvětlovat prefektské povinnosti a nikdo už po zbytek cesty neprohodil ani slovo.

Když vkročili do Síně, jejich cesty se rozdvojily. Ginny se rozloučila s Lunou a šla si sednout k nebelvírskému stolu spolu s Nevillem, Hermionou a Colinem Creeveym. Posadili se na volná místa vedle Parvati Patilové a Levandule Brownové. Chtěli si začít povídat, ale McGonnagalová je přerušila svým proslovem.

Ginny jí ale neposlouchala, byla příliš zabraná studováním tváří ve Velké Síni. Byla doslova přecpaná studenty, kteří si nemohli kvůli válce udělat OVCE, a tak se sem vrátili tento rok. Justin měl pravdu, letošní sedmý ročník bude narvaný. Ginny vrhla nepřátelský pohled k zmijozelskému stolu. Polovina z těch, kteří tam seděli, si měli podle ní už dávno hovět v Azkabanu. Byla naprosto ztracená ve svých vlastních myšlenkách, když do ní Hermiona dloubla loktem

"Prospala jsi Zařazování," oznámila jí vyčítavě.

"Hmmm...prostě nesnesu pohled na tyhle ksichty," řekla Ginny a ukázala ke Zmijozelu.

"Pšššt, McGonnagalová chce představit učitele, zajímalo by mě, kdo je ten hezký blonďák," okřikla je Parvati. Ginny a Hermiona okamžitě vzhlédly k učitelskému stolu a hledaly někoho přitažlivého. Musela potlačit výkřik zhnusení, když zjistila, o kom se Parvati zmiňovala. Lucius Malfoy. Hermiona si pravděpodobně myslela to samé, protože sebou lehce otřásla. Obě dívky na sebe pohlédly, šokované, že by někdo mohl Malfoye označit za hezkého. I když Ginny musela uznat, že někomu nezasvěcenému se jako hezký jevit mohl. Avšak jakákoli přitažlivost, která z něj mohla sálat byla pro Ginny zastíněná faktem, že bojoval na straně zla. Lucius Malfoy právě teď seděl mezi Lupinem a Snapem.

Nedokázala pochopit, jak mohl Lupin sedět vedle Malfoye tak klidně, když právě kvůli takovým jako Malfoy ztratil Tonksovou. Dokonce ani fakt, že Lucius v poslední bitvě nestál ani na jedné straně pro Ginny nezmírnil jeho vinu.

"Prosím o klid!" zaječela McGonnagalová, aby potlačila vzrůstající hluk.

"Ráda bych vám představila profesora Remuse Lupina. Bude učit přeměňování a také jsem ho jmenovala hlavou Nebelvíru." Lupina přivítal hurónský potlesk ode všech kolejí, snad kromě zmijozelské. Teprve teď si Ginny všimla, že Lupin vypadal o mnoho lépe, než jak si ho pamatovala z léta. Možná, že byl šťastný, že mohl znovu učit.

"Děkuji vám," řekla McGonnagalová konečně a dav se utišil. "Profesor Snape se vrátil do Bradavic jako učitel lektvarů a ředitel zmijozelské koleje." Snape se slabě uklonil. Zmijozelští hlasitě aplaudovali a i ostatní koleje profesora přátelsky uvítaly. Všichni zjistili, že nakonec bojoval na té správné straně.

"A nakonec ale rozhodně neposlední v žádném směru," pokračovala McGonnagalová, ale Ginny si všimla jistá nevole v hlase ředitelky. "Váš nový učitel na Obranu proti černé magii bude Lucius Malfoy."

Lucius Malfoy projížděl očima dav a na moment jimi zavadil o Ginniyni zelené. Byla si ale jistá, že jí nepoznal. Trochu se za dva roky od ministerstva změnila a on se krátce před poslední bitvou rozhodl za Voldemorta nebojovat, a tak se na bitevním poli nemohli potkat.

Po tomto prohlášení nastala ve Velké Síni chvíle ticha, potom se od zmijozelského stolu ozval ohlušující aplaus, ke kterému se váhavě přidalo i pár lidí z jiných kolejí. Ani Ginny ani Hermiona však netleskaly a Neville smrtelně zbledl. Teď už měl dva učitele, kterých se bát.

Parvati zalapala po dechu.

"Nevěděla jsem, že se Dracův otec stane učitelem. Byl Smrtijed, nebo snad ne?"

Ginny přikývla.

"Ano, pořád nemůžu uvěřit, že nás bude doopravdy učit."

"Možná, že není tak špatný. Každopádně zná svůj předmět, to by měla být výhoda," řekla Parvati zamyšleně.

Ginny vypadala nad tímto výrokem poněkud šokovaně.

"On zná černou magii! Vsadím se, že by nám milerád ukázal pár Neprominutelných na těch, co se narodili u mudlů." Parvati ji ale ignorovala a raději se otočila, aby se bavila s Levandulí. Když Ginny uslyšela slova jako "pěkný", "nádherný oči" a "tak vysoký", otočila se zpět k Hermioně, která právě naštvaně kousala do brambory, jako by ji ta ubohá věc snad urazila. Potom, co polkla, naštvaně řekla:

"Vypadá to, že ne všichni studenti jsou nespokojení s faktem, že se Malfoy stal naším učitelem."

"Hmmm," byla však jediná odpověď, kterou od Ginny dostala. Ta se totiž sama pustila do jídla, i když jí z Malfoyova samolibého úšklebku bylo na zvracení.

Krátce po zákusku dorazily rozvrhy. Ginny přelétla očima ten svůj a zasténala. Zítřek bude noční můra! Měla mít první lektvary, potom přeměňování (což nebyl problém) a odpoledně obranu proti černé magii. Snape a Malfoy v jeden den! Jen doufala, že to přežije.

Všichni kolem se začali zvedat a Ginny také vstala a čekala, až se k ní Hermiona připojí. Společně potom došly do společenské místnosti a plácly sebou na pohovku před krbem.

"Co myslíš, jaký bude Malfoy učitel?" zeptala se Hermiona starostlivě.

"Netuším. Tedy, myslím, neznáme ho. Já samotná jsem ho viděla jenom čtyřikrát v životě, ale myslím, že se bude snažit využít každé šance, aby nám ukázal, že mu nesaháme ani po kotníky."

"Jo, máš pravdu. Myslím, že si ještě skočím do pokoje počíst v OPČM učebnici."

"Fajn, dobrou." Chudák Hermiona se bála známek z OPČM, jenom proto, že pocházela od mudlů. Ginny také vstala a šla do svého pokoje, který sdílela se svými novými spolubydlícími, Parvati Patilovou a Levandulí Brownovou. Bavily se o něčem z jasnovidectví, a tak Ginny radši hned zamířila do koupelny.

Potom, co se připravila na spaní, ještě dlouho ležela v posteli a přemýšlela. Ignorovala štěbetání ostatních dívek a zatáhla si kolem své postele závěsy. Zoufale se snažila usnout, ale musela pořád myslet na to, jaký bude Malfoy asi učitel, jak bude zacházet s Dracem a jestli si ještě pamatuje, že jí dal deník Toma Riddla. Věděl, jak hrozně kvůli tomu trpěla? Po hodinách přemýšlení konečně usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terík Terík | Web | 25. listopadu 2008 v 20:10 | Reagovat

Pěkný. :)

2 iv iv | 26. listopadu 2008 v 8:59 | Reagovat

zjistila jsem si v originále povídky páry a přiznávám že mě to odradilo ve čtení, ale uvidím možná si to někdy přečtu.

3 envy envy | Web | 26. listopadu 2008 v 15:14 | Reagovat

wooow to je krutý XD hej když jsem tak četla ten koment od iv.. nedá se Ginny dohromady s Luciusem že ne!!!!! XD

4 Trili Trili | 26. listopadu 2008 v 15:18 | Reagovat

Zajímavá kapitola :-)

5 Kris Kris | Web | 26. listopadu 2008 v 18:25 | Reagovat

Co říct/napsat. Je to zajimávé, nejzajímavější je, že jsem četla něco podobnýho. Ale nejspíš se mi to jenom zdá.

6 Grencle Grencle | Web | 26. listopadu 2008 v 18:55 | Reagovat

no, iv, nedej na první dojem z párů...já tvrdím, že ve čtení se má vyzkoušet všechno a když tě odradily páry, měla sis přečíst poslední nebo předposlední kapitolu...:-)))) netvrdím, že je tahle povídka nějak skvělá, já sama jsem četla mnohem lepší, ale zaujalo mě to párování...

7 Envy Envy | Web | 26. listopadu 2008 v 21:49 | Reagovat

Gren máš u mě ten diplomek za to spřátelko XD tak se na něj podívej XD

8 iv iv | 27. listopadu 2008 v 9:29 | Reagovat

já si v angličtině nepočtu, jazyky jdou mimo mě.

hp povídky čtu už pomalu pět let a tak už jsem toho přečetla tolik, že si vybírám. neříkám že musí být povídka špatná, je to jenom můj osobní názor prostě už si vybírám, protože některé páry fakt nemusím. kdyby šlo jenom o kvalitu tak většinu hp nečtu a lebedím si v knížkám jako je např. Láska za časů cholery. pro mě je to relaxace od školy jednoduché čtení, zpestření sezení u počítače a psaní seminárek.

9 Grencle Grencle | Web | 27. listopadu 2008 v 16:09 | Reagovat

dělej, jak myslíš, já taky nečtu všechno a tebe do toho nutit nemůžu..jestli se ti tenhle pár nezamlouvá a ani ho nechceš zkusit, nemůžu tě nutit...mimochodem, nevim, jestli se mám cítit poctěně, že čteš moje povídky, když čteš jenom to co je kvalitní...:-)))) asi si to moc nebudu vtahovat na sebe:-))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone