Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

2.Seedmááá hoodina ooodbyla

2. listopadu 2008 v 0:00 | Grencle |  Nový zákon - pro Mbali

tak jsem zvědavá, jak se vám všem a hlavně tobě Mbali bude líbit další kapitola povídky Nový zákon, není vtipná ani romantická, kdybych jí měla definovat, řekla bych, že je to spíš takový menší drama..ale fakt jenom menší... tak čtěte a užívejte a prosím vás, komentujte!!!!! alespoň jeden ksichtík(smajlíka) nic víc nechci, i když by bylo potěšující, kdybyste se zmohli na celé věty....


Cesta do Bradavic ubíhala na Hermionin vkus příliš pomalu. Po tom incidentu s Malfoyem, s ním už nepromluvila, jenom ho vraždila pohledy. Předávala společně s Malfoyem informace prefektům a nevěděla jestli je to jí a nebo jestli jsou doopravdy naprosto pitomí.

"Dozor?" zeptal se přihlouple jeden páťák z Mrzimoru. Na čele měl napsáno, že je blbec a Hermiona doopravdy nechápala, jak se mohl stát prefektem.

"Ano, dozor na chodbách!" vyštěkla na něj a všimla si, jak sebou ostatní prefekti trhli. Pokračovala už milejším tónem. "To je to, co budete dělat. Myslel sis, že být prefektem znamená jenom poflakovat se beztrestně po nocích po hradu a strhávat body lidem, které nemáš rád?!"

Na tváři onoho hocha se usadil překvapený výraz a Hermiona ho jenom nevěřícně sledovala. On si to doopravdy myslel!!

"Dobře, tak si to shrneme," zhluboka se nadechla a mrskla po Malfoyovi, který měl z toho všeho srandu, obzvlášť vražedný pohled. "Povinnost číslo jedna: non-stop kontrola dodržování pravidel školního řádu! Číslo dvě: dozory v daných termínech na chodbách. Trojka: být neustále k ruce profesorům, primussům a řediteli, kdyby se cokoli dělo a kdyby cokoli potřebovali!"

Vypadali opravdu vyděšeně a Hermioně jich bylo na malý okamžik líto. Tuto momentální lítost však přehlušila jejich naprostá debilita.

"Fakt?" zeptal se ten pitomec z Mrzimoru.

"Fakt," potvrdil mu to pevný hlas primusse.

"A co z toho budeme mít my?" zeptala se dívka s hábitem ve zmijozelské zelené a s rádoby sexy úsměvem svlékala Draca očima.

"Non-stop přístup do všech částí ḱnihovny, hradu a pozemků. Samozřejmě, že kromě Zapovězeného lesa, tam by dobrovolně lezl jenom idiot. Privilegium přidávat a odebírat body různým kolejím, ovšem musí to být opodstatněné. Privilegium udělovat tresty a především..." Hermiona se na chvíli odmlčela a se škodolibým potěšením sledovala, jak se všichni ve svých sedadlech nedočkavě naklonili dopředu, připraveni hltat každé její slovo. "...dobrý pocit!"

Hermiona si přála, aby s sebou měla foťák. Ten pohled na jejich tupé tváře byl v tom okamžiku k nezaplacení.


Schůzka prefektů v kupé pro primussy už ale dávno skončila a Hermiona teď seděla v kupé s Ginny, Nevilem, Lunou a Deanem Thomasem a neskutečně se nudila. Tři z nich debatovali o vítězích Famfrpálové ligy a Luna byla zaměstnaná čtením Encyklopedie zákeřných kouzelných tvorů anebo Škůdci jsou všude. V duchu si nadávala, že si zapomněla vzít do baťůžku nějakou knihu. Nechápala, jak se to mohlo stát, vždycky s sebou nosila nějakou pěknou knihu, vždycky a všude!

Na okamžik zalitovala, že nezůstala v primusském kupé. Tam by bylo alespoň ticho, ale potom si připomněla, že v tom kupé by bylo všechno, jenom ne ticho. Byl tam přece Malfoy!!

Minuty se neskutečně vlekly a Hermiona nedokázala uvěřit, jak dlouhá je cesta do Bradavic bez Harryho a Rona. Při představě, že by takový měl být celý zbytek školního roku se upřímně zděsila. S povzdechem se otočila k oknu,
u kterého seděla a sledovala, jak je rychle okolní krajina míjí. Spousta zelených strání, jezer a hor, pohled na plynoucí krajinu byl velice příjemný, i když trochu jednotvárný.

Strom, strom, strom, pole, strom, strom, strom a hele! Zase strom!! Jestli se do pěti minut neobjeví něco jiného než stromy, vzdávám to a otvírám kufr pro knížku!!!

Hermiona už byla z toho nedostatku činnosti zoufalá, přes prázdniny si zvykla, že bylo pořád co dělat a nedokázala se prostě smířit s faktem, že by se to mělo změnit. Byla nabytá energií a rozhodnutá udělat cokoli, aby se nějak zaměstnala.

Jestli se do pěti minut...

Hermioninu pozornost upoutala malá letící věc, která se marně snažila udržet tempo s vlakem. Pokaždé, když dosáhla jejich okénka, strhl ji proud vzduchu, který vlak svým pohybem vytvářel dozadu. Vypadalo by to jako sova, kdyby to mělo trochu kratší pera a zobák.

Byla to sova, jak Hermiona zjistila, když otevřela okénko, zručně tu zvláštní kuličku zachytila a vtáhla dovnitř. Měla trochu přerostlá pera, ve kterých se jí ztrácel malý nenápadný zobáček, ale svou totožnost hlásala smotanou rolí novinového papíru a malým koženým váčkem, který měla připevněný k nožce.

Debatující trojice i zasněná Luna, jakoby se náhle vzpamatovali, obrátili svou pozornost k malému ptáku, který stál na malém stolečku u okna a netrpělivě podupával nožkou s jantarovýma očima upřenýma na Hermionu.

"To je pro mě?" zeptala se nejistě a sovička odpověděla krátkým houknutím. I přes svůj malý vzrůst byla zřejmě velice inteligentní a potěšeně si natřásala pírka, když viděla obdivné pohledy obyvatel kupé. Potom, co jí Hermiona odvázala noviny a zastrčila do váčku několik drobných, zahoukala na rozloučenou a vylétla otevřeným okénkem ven.

"Není na Večerní Věštec trochu brzy?" podivil se Dean a přitáhl si Ginny, která mu seděla na klíně, ještě blíž. Hermiona neodpověděla a rozmotala svinuté noviny, aby si přečetla: Zvláštní vydání palcovým písmem napsané na horní části stránky.

"Co mohlo být tak neodkladného, že kvůli tomu vytiskli Věštec o půl dne dřív?" zeptala se a ukázala kamarádům velký nadpis. Očima sjela od nadpisu trochu níž a další neméně tučný titulek ji praštil do očí. Nový ministerský zákon stálo vytištěno na přední straně.

Hermiona se ušklíbla. Ministerstvo v poslední době schvalovalo a sestavovalo až nezdravé množství zákonů pod záminkou, že se staromódní systém musí zreformovat. Nikdo nevěděl, oč se vlastně snaží, ale lidem, kteří byli unavení dlouhou válkou byla politika ukradená, a tak je nechali dělat, co se jim zlíbilo. Možná se snažili působit akčně a neohroženě, aby, až se lidé proberou ze všech těch tragédií, nebyli odvoláni ze svých velmi výnosných postů. Válku jim vyhrál Řád, to věděli všichni a co s vládou, která nedokáže ubránit vlastní zemi?!

Hermiona obrátila svou pozornost zpátky ke článku, pochybovala, že by stál za přečtení, ale v tu chvíli by dala cokoli za jakékoli čtivo. Jak četla, oči se jí rozšiřovaly hrůzou, až je nakonec na písmenka na pergamenu nevěřícní třeštila.

"No to snad nemyslí vážně!" zaječela a její společníci, kteří se už vrátili ke své předešlé činnosti, sebou trhli. "To si snad dělají srandu! Tohle přece nemůžou!!"

"Hermiono, jsi v pořádku?" zeptal se jí opatrně Nevil, ale ona ho nevnímala.

Nedokázala uvěřit tomu, co si přečetla. Ještě jednou zkontrolovala, že ten článek nepsala Rita Holoubková, protože něco takového bylo naprosto neuvěřitelné. Pod několika odstavci byla však podepsaná uznávaná a seriózní novinářka Emily Grasshoperová. Hlavou Hermioně běžely stovky myšlenek a ani jedna nevysvětlovala situaci, ve které se ocitla, ve které se všichni ocitli. Rozhozeně se podívala po svých přátelích, kteří ji stále upřeně sledovali.

"Ne, nejsem v pořádku, Nevile, a vy taky ne," prohlásila a podala jim ten mizerný arch papíru. Podezřívavě ho chytili a společně se nad ním sklonili, aby četli:

Nový ministerský zákon
Londýn 15:06
Právě teď se Rada Starostolce schází ve Poradní Síni, aby projednala nevšední návrh Antonyho Shiefa na novelu zákona o manželství. Dvaatřicetiletý Antony Shief začal svou politickou kariéru teprve předloni a už se dokázal probojovat mezi 30 nejvážnějších členů Rady a teď přišel
s revolučním zákonem, který by převrátil vše, co jsem dosud znali, naruby.
Pan Shief tvrdí, že má vědecky podložené důkazy, že funkčnost našeho dosavadního systému je zastaralá a pro kouzelnické společenství smrtící. Prohlašuje, že mudlovský vynález, jakási genetika, má vliv i na čaroděje. Tvrdí, že pokud si čistokrevní čarodějové budou brát čistokrevné čaroděje, postupně magický dar ze světa zmizí díky něčemu, co nazývá degenerace.

Ano, ano, v tom měl ten mladý politik pravdu, pokud by se něco takového dělo, magie by vymřela. Tento fakt nebyl pro Hermionu nic nového pod sluncem. Ale ta situace, o které Antony Shief prohlašoval, že vládne kouzelnickému světu, přece nebyla! Ano, čistokrevní kouzelníci si odmítali brát čaroděje s méně "čistou" krví, ale takových už bylo jenom pár, tak málo, že na existenci magie nemohli mít vliv! Nic toho mladého "zajíčka" neopravňovalo k tomu, aby dal k projednávání ten nový zákon, nic!!

Druhým dechem dodává, že se kouzelnická populace na Britských ostrovech rapidně snížila a že pokud jeho novela zákona o manželství neprojde, do deseti let čarodějové z Velké Británie vymřou.
O co se tedy jedná? Jde o naprostou novinku, o kterou se nepokusilo ani odvážné ministerstvo Spojených států. Antony Shief si přeje, aby byl schválen zákon, který by nařizoval sňatek čistokrevných čarodějů s čaroději se smíšenou krví nebo z mudlovských rodin. Ještě než se tento zákon začal projednávat, vyvstali otázky na věkovou kategorii kouzelníků a čarodějek, na které by se tento zákon vztahoval. I na to měl však obratný Shief odpověď. Nový zákon, pokud projde hlasování bude zahrnovat osoby od 17 do 45 let.
Další podrobnosti o novém zákoně nám bohužel pan Shief odmítl sdělit. Nicméně už dnes v 19:00 by mělo být rozhodnuto o novince, která by mohla změnit životy nás všech.

V kupé se náhle rozhostilo naprosté ticho. Ginny, Dean, Luna a Nevil s Hermionou po sobě bezradně koukali. Žádný z nich nedokázal uvěřit tomu, co se dočetli. Znělo to tak naprosto absurdně, že si ani netroufali pomyslet na to, co by se dělo, kdyby ten zákon prošel. Hermioně se stále míhaly hlavou tisíce myšlenek mezi nimi byla i jedna, která se stále vracela a neodbytně narážela do jejího vědomí.

Tak v sedm hodin...v sedm hodin se rozhodne o osudu nás všech...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iv iv | 2. listopadu 2008 v 10:00 | Reagovat

:o)

2 Terík Terík | 2. listopadu 2008 v 11:04 | Reagovat

Mno Gren, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Pěkně se to vyvíjí! :-D

3 Jasane Jasane | E-mail | Web | 5. listopadu 2008 v 6:46 | Reagovat

:-OMno týý jo... To je fakt nějakej psychouš:D:D:D Skvěla kapitola a ten nápad je fakt skvělej:o)

4 Mbali Mbali | 5. listopadu 2008 v 12:56 | Reagovat

To bude zajímavé... =)

5 Lirael M. N.d C. Lirael M. N.d C. | Web | 9. listopadu 2008 v 15:26 | Reagovat

intrestingovní XD

6 Tracy Tracy | Web | 25. listopadu 2008 v 16:41 | Reagovat

Týjo, nevím, jestli to mám brát jako strašnou prču a nebo jako tragédii. Každopádně je to naprosto úžasná kapitola, až na ty pravopisné chyby....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone