Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

Hloubání, hádka a hnůj

7. listopadu 2008 v 0:00 | Grencle |  Smrt je jen další cesta, kterou musíme jít...

tak lidičky..přemohla jsem se...je tu další kapitola k SJJDCKMJ:-))) to je ale zvláštní zkratka co?!:-))) nic si nedělejte z toho, že je poměrně krátká...napsala jsem ji po hoodně dlouhé době a myslím, že tahle kapitola je v celé povídce tak trochu zlomová...tak si to zkuste přečíst ( popřípadě oprášit vzpomínky na to, o em tahle povídka vlastně byla) a povězte mi, co si o ní myslíe?Hermiona Grangerová seděla ve společenské místnosti. Ti, kdo procházeli kolem, jí věnovali jeden nebo dva překvapené pohledy a šli dál. Nikdo se neobtěžoval s vyrušením jejího klidu, věděli, že by nemuseli dopadnout nejlépe (to, co provedla Siriusovi, se po hradě rozneslo). Hermiona seděla hluboko v myšlenkách a na tváři měla vážný výraz. Jak by ne, přemýšlela o hodně závažných problémech.

Nikdo z kolemjdoucích studentů nevěděl o její pravé identitě a ani o jejím poslání. Nikdo z nich netušil, že byla poslána do minulosti se záhadným úkolem. Předtím, když nevěděla, jaký úkol má vlastně splnit, bylo celkem jednoduché normálně existovat a odsunout tenhle problém do nižších sfér její mysli. Teď ale věděla najisto, co má udělat. Změnit budoucnost...

Ono se to lehko řekne...změnit budoucnost, ale jak to měla proboha provést?! Když se pokusila odpoutat se od rušících elementů, jako byli její pocity a myšlenky na budoucnost, jak ji znala, našla svoje staré známé logické já. Před měsícem, když zemřela a ocitla se zde, se rozhodla pohřbít v sobě tu věc, co jí vždycky našeptávala, co bylo z logického hlediska správné a co špatné. Potkala svatého Petra, který jí poslal do minulosti, proboha!! Co bylo na tom logického?!! Ale teď jí pomalu začalo docházet, že jediná věc, kterou mohla udělat, bylo podívat se na to všechno z logického úhlu pohledu.

Došlo jí, že pokud má něco změnit, musí najít v minulosti okamžiky, jakési štěpné body, které kdyby se staly jinak, zásadně by ovlivnily budoucnost jakou znala. Vzpomněla si na detektivku, kterou ráda četla, když byla malá. Hercule Poirot od Agathy Christie...I jako malé jí imponovala jeho schopnost logicky uvažovat a teď si nemohla než postesknout, jak moc by se jí hodily jeho malé šedé buňky. Otráveně si odfrkla a znovu se pokusila soustředit.

Tak fajn...Proč James a Lily umřeli? Na chvíli se zamyslela...Nebylo zas tak jednoduché na to odpovědět. Ano, prvotní důvod je, že se narodil takovej pošuk jako Voldemort, co měl pocit, že musí ovládnout svět...Ale proč se to vlastně stalo?! Další důvod byl, že je Peter zradil...proč?? A mezi dalšími bylo i ono proroctví, které Snape donesl Voldemortovi...Proč se vlastně přidal ke Smrtijedům?

Tohle bylo šílené, s každou otázkou a její odpovědí se objevovaly další otázky. A Hermiona věděla, že pokud je nezodpoví úplně všechny až do té poslední a nezodpoví je správně, nemůže nikdy uspět. Tohle bylo horší než ten nejtěžší test z přeměňování a lektvarů dohromady!!

S Voldemortem teď už nic nenadělám...prostě tu je a je takovej jakej je...Petr...ta malá zrádná krysa...Nestalo se to všechno proto, že si připadal méněcenný? Že si vždycky připadal jako páté kolo u vozu? Že se k němu všichni chovali jako k nějaké onuci? Ano, tím to bylo...Hermiona zajásala. Dobrala se jedné odpovědi. Bylo by všechno jinak, kdyby si připadal, jako že někam patří, že má skutečné přátele? Ano, pravděpodobně by potom neudělal to, co provedl. Snape...Snape...tady to bude těžší...Proč se vlastně stal Smrtijedem? Harry říkal něco o nešťastném dětství...to už asi nezměníme...Že by se k němu přidal jenom kvůli pomstě? Aby ukázal Pobertů, že na to má? Možná...Ale proč je vlastně tolik nesnášel? No ano, šikanovali ho...Ale proč vlastně??? Co jim kdy provedl?
Hermiona zaúpěla a složila si hlavu do dlaní. Tohle nikam nevedlo. Sama na tyhle otázky nemohla odpovědět. A i kdyby odpovědi znala, co by to pomohlo? Mohla Petrovi ukázat přátelskou tvář, povídat si s ním, pokusit se s ním spřátelit, ale opravdu by to něco změnilo?! Nezradil by i potom? A i kdyby zjistila, co se přesně zvrtlo, že se Snape a Pobertové tolik nesnášeli, co by s tím nadělala? Chodit za Siriusem a Jamesem a domlouvat jim by bylo jako hrát squash, míč se taky vždycky odrazí od stěny a zanechá ji naprosto neporušenou. Chodit za Snapem a mluvit s ním? Ten by ji proklel ještě než by ho stačila pozdravit. Nebo ne? Nebo by se to podařilo?

"Potřebuju pauzu," zaskučela a pár třeťáků, kteří seděli nedaleko, se po ní bázlivě ohlédlo. Jako na zavolanou se rozrazil portrét a dovnitř vpadla rozzuřená Lily.

"Ten - ten - ten - KRETÉN!!!" vyrážela ze sebe a třásla se vztekem. Hermiona se na ni dívala s obočím u kořínků vlasů.

"Co ti James zase provedl?" zeptala se Hermiona.

"Co si o sobě myslí?! Myslí si snad, že když mě bude pořád otravovat a zvát na rande, že s ním na to rande půjdu?!!!! To je takovej - takovej - takovej IDIOT!!!"

Celá společenská místnost ztichla a sledovala rozzuřenou primussku. Nestávalo se přece každý den, že by slyšeli Lily Evansovou klít a ještě tak sprostě. Jak byla Lily v ráži, ani si nevšimla, že do společenské místnosti tiše vstoupili Poberti.

"Proč mi prostě nedá pokoj?! Proč prostě nedokáže pochopit, že ne znamená NE!!" vztekala se Lily a chtěla ještě něco dodat, ale Hermiona jí přerušila.

"Buď už proboha zticha!!" vyštěkla na ní. Netušila, proč jí to tak rozzlobilo, tyhle Lilyiny litanie slýchala ve dne v noci. Nebo to možná bylo právě proto...Každopádně měla pocit, že něco v ní překročilo pomyslnou hranici a jí ujely nervy. Kdo by se jí ostatně mohl divit a nebo jí to dokonce vyčítat?! Ona tu řešila problém, který mohl zásadně ovlivnit existenci celého světa a milá Lily Evansová se vztekala, protože jí kluk, který se jí tajně líbil, zval na rande.

Hermionina věta měla žádaný účinek a Lily doopravdy ztichla a v překvapení otvírala a zavírala pusu jako ryba.

"Na světě jsou i horší věci než to, že tě má James rád!! Protože jo, on tě má rád!! Nekoukej na mě takhle!! Podle toho, co vím, tak se k tobě snaží dostat trochu blíž už celejch sedm let! A nezlob se na mě, ale kdyby mu na tobě nezáleželo, tak už by toho dávno nechal!! Neříkám, že si ke sblížení našel zrovna správnej způsob, ale to zřejmě pramení z toho, že už je očividně zoufalej!"

Nebelvírští ohromeně zírali na dvě kamarádky, které na sebe ječely ve společenské místnosti před zraky všech. A nehádaly se kvůli lecčemu, tématem "hovoru" byl samotný James Potter.

"Nechápu ostatně, co ti na něm tak strašně vadí!! Jo, byl to idiot a proklínal kohokoliv, kdo se namanul. Ale změnil se!! Jo, je to skvělej hráč famfrpálu a netají se s tím, ale proč by proboha měl?! Ty taky nejsi skromnost sama, když přijde na lektvary a máš být taky na co pyšná! Protože jsi v nich výborná, stejně jako on ve famfrpálu. Tvrdíš, že je omezenej a arogantní, ale za celejch sedm let sis nestačila všimnout jeho dobrejch vlastností! Já tu jsem jenom měsíc a vidím je!! James je milej, ochotnej, chytrej, loajální ke svým přátelům a rozhodně o tebe stojí! Tak co máš proboha za problém?! Fakt to nechápu, Lily?!"

Hermiona zmlkla a v očekávání hleděla na svou kamarádku. Bylo jí jedno, že na Lily ječela a že jí pravděpodobně řekla věci, které se jí ani trochu nelíbily, Jestli to Lily pomůže konečně otevřít oči a vidět Jamese Pottera v jiném světla, tak ať!

Bylo vidět, že Lily neví, co říct. Nebyla zvyklá na to, že by jí někdo oponoval.

"Když si myslíš, že je James tak úžasnej, tak proč s ním na to rande nejdeš ty?!" zakřičela na Hermionu. To Hermionu znovu namíchlo.

"Protože jsem neumřela kvůli tomu, aby se to všechno znovu opakovalo!!! Já jsem tady, aby měl Harry Potter lepší osud, abyste vy všichni mohli žít dlouho a šťastně!! Takže tady nedělej takový pózy, jako že ti je James úplně ukradenej, když sama víš, že to tak není!! Jo, není dokonalej, ale to není nikdo, ani ty, tak se s tím už proboha smiř!! Nechápu, proč nevidíš svoje štěstí!! Je tu kluk, kterej tě miluje a udělal by pro tebe všechno na světě, tak proč ho proboha odmítáš?!!"

Otočila se od Lily pryč a rozeběhla se ven ze společenské místnosti. Proběhla kolem udivených Pobertů a běžela hradem někam hodně, hodně, hodně daleko od Lily a nebelvírské společenky. Věděla, že se prořekla a že teď bude muset odpovídat na spoustu otázek. Taky jí začalo docházet, že Lily doopravdy naštvala a pravděpodobně ztratila jedinou kamarádku, kterou v minulosti měla.

"No jo, když už pohnojit, tak pořádně!!" zasténala a mrskla sebou na zem v jedné staré učebně. "Co ty seš za idiota, Grangerová, to se hned tak nevidí. Připravit všem lepší osud, ne to ne, to nezvládáš, ale když jde o to zničit si přátelství, na to seš machr!!"

Náhle uslyšela, jak v učebně zašustil hábit a něčí kroky se k ní začaly přibližovat. Očividně v té učebně byl někdo ještě předtím, než tam vpadla a do éteru si začala ulevovat od svých problémů.

Lepší už to bejt fakt nemůže...pomyslela si sakrasticky, když se ty kroky zastavily přímo u ní a ona neměla na vybranou a musela k obyvateli učebny vzhlédnout. Panenky se jí překvapením rozšířily. Starostlivě se na ni zahleděl a pravil s účastí v hlase, kterou by Hermiona on něj nečekala:

"Jsi v pořádku?"

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wladka wladka | Web | 7. listopadu 2008 v 10:19 | Reagovat

ahoj nespriatelis sa   ak ano tak pls odp na moj blog   papa

2 Kris Kris | Web | 7. listopadu 2008 v 11:39 | Reagovat

Jo, je . Ale já nebudu, kdopak to je? Já bych si tipla, ale,... Radši nic. Jinak, zajímavé. Těším se na pokračování.

3 Terík Terík | 7. listopadu 2008 v 14:41 | Reagovat

Pěkný! Pokračuj tak dál! :)

4 Jana Jana | Web | 7. listopadu 2008 v 15:40 | Reagovat

Čauky u mě na blogu máš cenky za bublinu.. Tak si ji vyzvedni.. Gratuluji a pa =o)

5 iv iv | 7. listopadu 2008 v 19:25 | Reagovat

je to dobrý nápad, zatím vždycky jsem četla povídky kde se dostali do minulosti a nesměli nic změnit a tady naopak musí. pokud to nebude pouje nějaká romantika ale bude to mít hlubší děj tak rozhodně pokračuj, rozpracovaný to máš dobře.

:o)

6 Oli Oli | 7. listopadu 2008 v 20:41 | Reagovat

☼ moc se mi to líbí ♫

7 veronika veronika | 7. listopadu 2008 v 22:18 | Reagovat

zaujímavé.

8 Lirael M. N.d C. Lirael M. N.d C. | Web | 7. listopadu 2008 v 23:07 | Reagovat

Very very nice XD

P.S. to kotě je BOŽÍ

9 Envy Envy | Web | 7. listopadu 2008 v 23:24 | Reagovat

že by Srabík?? XD XD pořádně jí to nandej kráve jedný XD XD zaslouží si to XD ale Potter taky není můj oblíbenec, takže nfm XD XD no čekám další kápu XD

10 Nicolettka Nicolettka | Web | 22. listopadu 2008 v 12:52 | Reagovat

Skwělý.. co další kapča ?? :)

11 Yasmine Yasmine | 8. prosince 2008 v 21:35 | Reagovat

Je to úžasná povídka, máš fakt talent.... jen by chtělo přidávat kapitoly o něco rychleji

12 LadyL LadyL | 1. března 2009 v 21:35 | Reagovat

dalsiuuuuuuuuuu boze proc taqto napinas sa z toho zblaznim... denne sto krat pozrem na tvoj blog ci nepribudli nove kapitolky bo ma straaasne sere zhe nwm jak to bude dalej aj ked tusim nemozem si byt ist uaaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone