Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

3. Is this the world we created?!

13. listopadu 2008 v 19:28 | Grencle |  Nový zákon - pro Mbali

no..tak je tady další kapitola Nového zákona...není nijak dlouhá aani nijak skvělá a plná drama, ale řekla bych, že je nutná, pokud chcete vědět, jakým směrem se bude povídka ubírat...přečtěte, okomentujte a zanedlouho tu máte další kapitolu...rozhodla jsem se, že budu asi dávat limity, protože mě vaše komentáře strašně těší...protože je tohle, ale nová povídka, prosila bych pouze 7 komentářů od různých lidí...děkuji moc, čtěte a užívejte...

název kapitoly je z jedné známé písničky Is this the world we created od Queenů

Zbytek cesty proběhl neobvykle tiše. Všichni obyvatelé kupé tiše seděli a věnovali se svým vlastním myšlenkám. Hermiona zjistila, že ten zákon, pokud by prošel, by pravděpodobně hodně ovlivnil životy jejích kamarádů. Deanovi, Nevillovi a jí už bylo osmnáct. Rok, kdy měli navštěvovat svůj sedmý ročník, věnovali bojování za zájmy Fénixova řádu. Profesor Brumbál soudil, že by bylo velmi moudré, aby si dokončili své vzdělání, a tak jim doporučil návrat do Bradavic spolu s Ginny Weasleyovou, která už jako sedmnáctiletá studentka nastupovala o sedmého ročníku.

"Proč myslíte, že jim nedovolil uveřejnit podrobnosti o jeho skvělém nápadu?" přerušil jejich děsivé mlčení Nevil. Trhli sebou při zvuku jeho hlasu a Hermiona se hořce rozesmála. Už od mala doma slýchala debaty o politice, politicích a jejich taktikách, tak jako každé malé dítě seděla a poslouchala rozhovorům, které mezi sebou vedli její rodiče. Na rozdíl však od jiných dětí, malá inteligentní Hermiona těmto debatám rozuměla.

"Není to jasné?" zeptala se s podivnou špetkou sarkasmu v hlase. "V případě, že by mu Rada tenhle výmysl neschválila, si nechce nadobro zničit kariéru. Věřím, že kdyby jeho návrh odmítli a lidé věděli, jakou odpornost náš drahý Antony vymyslel, nebyli by zrovna vstřícní k jeho přítomnosti ve Starostolci. Pokud to neprojde, nikdy se nedozvíme, co se nám všem mohlo stát. Pokud ano....no, řekněme, že má určitě ještě pár šťavnatých detailů téhle vychytávky v záloze."

"Ale vždyť jsme teprve puberťáci!" namítla Ginny trochu vyšším hlasem než obvykle. Dean ji znovu objal, snad aby jí ujistil, že se nic zlého nestane...

"Nemyslím si, že by je to nějak trápilo. Pokud si budou myslet, že jim to pomůže v jakýchkoli jejich zvrácených plánech, bude jim úplně putna, jestli to ovlivní puberťáky, dospělé a nebo novorozeňata." Jakkoli zněla Hermiona pesimisticky, rozhodně pesimista nebyla. Avšak od jisté doby se na svět dívala více realisticky. Prošla válkou, proboha!! Ano, byla jedna z těch šťastnějších, kteří neztratili své blízké, ale viděla tolik bolesti, že už rozhodně nevěřila, že Dobro vždycky vyhraje. Někde napůl cesty si uvědomila, že Zlo má ve světě naprosto stejnou moc jako Dobro, ne-li větší, a že pokud lidé nestojí pevnýma nohama na zemi, nemají šanci.

"Nebojte se, tohle jim nemůže projít!" prohlásil Dean sebejistě a Hermiona si z celého srdce přála, aby mu mohla uvěřit.

***

Rozdělování kočárů v Prasinkách byla událost mnohem tišší než předešlé roky. Zřejmě Hermiona nebyla jediná, která měla objednaný Denní Věštec, a zpráva o novém zákonu Antonyho Shiefa se šířila rychle.

Ačkoli se Hemriona snažila působit velmi sebejistě, v duchu se třásla strachy. Nechtěla dovolit, aby ministerstvo kouzel řídilo její život. Byl to přece její život a nikdo neměl právo o něm rozhodovat!! Když jí zrak padl na majestátní hrad, který se tyčil na černou hladinou bradavického jezera, rozlil se jí v žilách jakýsi pocit bezpečí a jistoty. Nezávisle na tom, co se měla v příštích minutách stát, Bradavice stály tady v překrásné skotské přírodě jako pilíř síly a představovaly domov, který Hermiona v minulém roce tolik postrádala.

Ve Velké Síni to bzučelo jako v úlu rozzuřených sršní. Sedmá hodina se velmi rychle blížila a žádný ze studentů nejevil nějaké zvláštní nadšení nad faktem, že se někdo pokoušel navážet do jejich života. Dokonce i jindy stoicky klidní profesoři mezi sebou zuřivě diskutovali a hluku, kteří vytvářeli jejich žáci si nevšímali. Hermiona si uvědomila, že nový zákon se vlastně dotýkal i velké části z nich. Alespoň polovině z nich bylo pod zmiňovaných pětačtyřicet a mnozí z nich neměli rodinu.

Zařazování proběhlo rychleji než obvykle a dokonce i píseň Moudrého klobouku se zdála jaksi zkrácená. Ginny s Hermionou si vyměnily smutné pohledy. Bylo jim upřímně líto prvňáčků, kterým se dostalo takovéhohle ne zrovna vřelého uvítání. Jídlo bylo na stolech a vypadalo stejně chutně jako jindy, ale nikdo si dobrot, které připravili bradavičtí domácí skřítkové, moc nevšímal. Majestátní křeslo uprostřed profesorského stolu, které bylo vyhrazeno řediteli školy, zelo prázdnotou. Nebelvírská partička se nakonec dohodla na tom, že se profesor Brumbál zřejmě znova ujal svého místa ve Starostolci. Jestliže to tak bylo, měli nějakou naději.

Kdyby profesor použil svůj vliv, byla by tu šance, že by....

Dveře Velké Síně se rozlétly a v nich stanul Albus Brumbál v celé své síle. Uzdravil se ze všech zranění z války a teď si to rázoval ztichlou místností, cestovní plášť mu vlál za zády v snapeovském stylu a z každého jeho kroku byla cítit obrovská moc, kterou si i přes svůj vysoký věk stále uchovával. Na stupínku před profesorským stolem se otočil, aby čelil Síni naplněné k prasknutí studenty, kteří se třásli nervozitou a očekáváním. I na tu dálku si Hermiona nemohla nevšimnout, že veselé jiskřičky z jeho očí zmizeli, v jeho očích viděla smutný výraz a bylo jí jasné, že...

"Návrh nového zákona prošel Starostolcem v poměru hlasů 51:50," oznámil profesor s prázdným výrazem a unaveně došel ke své židli. Halas, který se ze Síně vytratil v moment, kdy dorazil profesor Brumbál, se zase vrátil a tentokrát v mnohem větší míře. Studenti řvali jeden přes druhého ve snaze se překřičet a vyjádřit svůj názor.

"Co to je za kravinu?! Tohle přece nejde!!!! Nevezmu si žádnýho arogantního, sebestřednýho, čistokrevnýho idiota!!! To prostě nejde! Copak se zbláznili?! Vždyť to prošlo tak těsně!! To prostě nemůže platit!!!" řvali studenti a otáčeli hlavami z jedné strany na druhou, jako by hledali někoho, koho by mohli obvinit z nastalého zvratu. Hermiona seděla na lavici jako zkamenělá. Tohle bylo prostě moc, neporazili přece Voldemorta proto, aby jim ti "dobří" ovládali životy!!

V tom jí projel šok, když si uvědomila, že dnešním novinkám není zdaleka konec. Profesor Brumbál se nezmínil o podrobnostech. Zvedla se v ní vlna vzteku a Hermiona vytáhla z rukávu pláště svojí hůlku z mahagonového dřeva a namířila ji na vlastní hrdlo. Kouzlo Sonorus ovládla už v prvním ročníku a ani teď nebyl velký problém ho aplikovat.

"VŠICHNI OKAMŽITĚ ZMLKNĚTE!!!" zaječela a Velká Síň ztuhla v údivu. Nikdo neočekával, že by hodná a tichá Hermiona byla schopná tak hlasitého projevu. Nutno říci, že ji ani jeden z nich pořádně neznal. Lehounkým mávnutí hůlky přerušila kouzlo a pokračovala už klidným hlasem:

"Jestli vám to nedošlo, nikdo z nás neví, co přesně tenhle zákon obnáší. Co takhle, kdybyste se všichni laskavě usadili a vyslechli si podrobnosti, a až potom si začali skupinově protrhávat ušní bubínky?!"

Oči profesora Brumbála na malý moment zajiskřili a na tváři mu zahrál drobný úsměv. Tento výraz však za chvíli vystřídala zase vážná maska.

"Děkuji slečně Grangerové za výstižné shrnutí situace. Opravdu by bylo moudré, abyste se dozvěděli, co se od vás v nejbližší době očekává," mluvil vlídně a klidně a na studenty to fungovalo jako nějaké zaklínadlo, utišili se a uvolnili na svých sedadlech. "Jak už všichni víte, tento zákon se týká čarodějů od 17 do 45 let. Těm, kteří jsou v tomto věkovém rozmezí, bude zítra předložen test. Vyplníte ho a my ho odešleme na ministerstvo. Do týdne by potom měly přijít výsledky, obsahující jméno člověka, který měl nejpodobnější odpovědi jako vy."

Brumbál se odmlčel, celá Síň, dokonce i profesoři, hltali očima každé jeho slovo. Na mnohých tvářích se objevily výrazy zděšení. Měli svěřit výběr svého "vyvoleného" ministerstvu a nějakému testu?! Páry studentů, kteří spolu byli už nějakou dobu, si vyměňovaly vyděšené pohledy.

"Ti z vás, kteří máte vztah, se kterým byste chtěli pokračovat, projdete jiným testem, který má podle ministerstva ověřit stálost vašeho vztahu. Pokud by byl váš vztah ministerstvem schválen, dovolí vám, abyste zůstali spolu. Pokud ne, vyberou vám jiný protějšek," Brumbál se nadechl a chtěl pokračovat, ale byl přerušen odfrknutím od zmijozelského stolu.

"Jak to vypadá, ministerstvu jde jen o naše blaho," poznamenal blonďatý primuss. Profesor se nevesele usmál.

"Ano, zřejmě ano," utrousil a potom znovu pokračoval ve vysvětlování. "Je u toho jistý dodatek, že ať se děje cokoli, žádný čistokrevný čaroděj nesmí skončit s čistokrevným čarodějem. Důvody ministerstva jsou pro mě však tajemstvím a doopravdy si nedovedu vysvětlit, proč toto všechno. Ale pojďme dál. Po týdnu by vám měly přijít výsledky testu se jménem partnera a procentem shodných odpovědí. Bradavice mají nařízeno vybudovat během této doby nové speciální místnosti pro tyto páry."

Nastala další odmlka v ředitelově projevu. Profesor Brumbál se napil vody ze své sklenice a pokračoval. Očividně ho celý den velmi unavil.

"Svého partnera nemůžete odmítnout, pokud tak uděláte a vzepřete se těmto novým pravidlům, budete uvaleni do vazby v azkabanském vězení. Do 6 měsíců se musí konat svatba a do jednoho měsíce po svatbě musí být počato dítě."

Celá Velká Síň zalapala po dechu. Dítě?!!! Nikdo o dítěti přece předtím nemluvil?!! Jedna byla vdát se v sedmnácti, ale mít v sedmnácti dítě?!!! Dítě?!!

"Nemusím snad dodávat, že jakékoli antikoncepční prostředky jsou od tohoto večera nadále zakázány. Ministerstvo rovněž schválilo, že neplodné čaroděje je třeba z našeho společenství vyřadit, a tak jim nakazuje buď odchod ze země nebo zlomení hůlky."

Víc lapání po dechu.

"Na závěr bych chtěl pouze dodat, pečlivě zvažujte odchod do ciziny nebo odevzdání hůlky, nebude vám už totiž nikdy povolen návrat zpět."

Hermiona měla pocit, že se s ní točí celá Velká Síň. Viděla vyděšené obličeje Harryho a Rona, přísné výrazy jejích rodičů, kteří jí nakazují, aby se vzdala magie, a postavu muže bez tváře s dítětem na rukách.

"Je tohle svět, který jsme vytvořili?! Tak pro tohle jsme bojovali? Pro takovýhle svět jsme riskovali životy?" slyšela se zašeptat ještě předtím, než se jí zatmělo před očima.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | Web | 13. listopadu 2008 v 19:48 | Reagovat

Pěkné, asi bych si měla přečíst předchozí kapitolky.

2 Oli Oli | 13. listopadu 2008 v 21:27 | Reagovat

Tyjo tyjo a ještě jednou tyjo !!! Tak tohle se vyvíjí naprosto úžasně .... Akorát ... Draco je přece naprostý opak Hermiony.... Takže...jak budou moct být spolů ... ?? :(

Ledaže by ten zákon porušili .... hmm...už se těšim na další díl !

3 veronika veronika | 13. listopadu 2008 v 21:33 | Reagovat

wau, to teda bolo niečo

4 Mbali Mbali | 14. listopadu 2008 v 8:55 | Reagovat

Tos mi vyrazila dech! Pěkná totalita... Já si naopak myslím, že Draco a Hermiona se k sobě dostanou, protože budou mít nejkritičtější hlasy vůči oné vyhlášce, tedy si budou takříkajíc notovat. Jsem zvědavá na otázky v testu... =)

5 Mbali Mbali | 14. listopadu 2008 v 12:43 | Reagovat

Vlastně jsem Ti ještě chtěla za povídku poděkovat, tím spíš, že je kapitolová. Je to milé. =)

6 Krikita Krikita | Web | 14. listopadu 2008 v 14:17 | Reagovat

ahojas! mas pěkný blog a tahle povídka se mi líní nejvíc ze všech !!!

7 Lucka Lucka | Web | 14. listopadu 2008 v 14:20 | Reagovat

hmm mě se víc líbila bíla bohyně... ale stejně moc hezký ...

8 Grencle Grencle | Web | 14. listopadu 2008 v 20:15 | Reagovat

Oli, Krikito, Lucko...já nejsem hloupá olinko, a vidím tvoje IP číslo, takže naprsto bezpečně vím, žes jsi jedna a ta samá osoba...nový kapitoly budu přidávat bez ohledu na počet komentářů, olísku, jenom na komentářích záleží jak rychle:-)))) nesnaž se mě přečůrat, nejde ti to:-DDDD

9 Grencle Grencle | Web | 14. listopadu 2008 v 20:16 | Reagovat

lidičky moji zlatí, moc vám děkuju za komentáře, potěšili povzbudili:-))) díky moc...jste hodní...

10 iv iv | 15. listopadu 2008 v 9:53 | Reagovat

:o)

tak dobře něco napíši: je již jasné o čem povídka bude a teď bude hlavní abys udržela vysokou laťku kterou tako povídka zatím má.

11 Terík Terík | Web | 15. listopadu 2008 v 17:26 | Reagovat

Teda...tohle je vážně skvělej nápad. Určitě to bude zase s Dracem, i když bych si k Herm představovala někoho jinýho. Ale je to strařně krásný. Pokračuj, protože ti to i hodně lidí komentuje a je to prostě fajn! :-D

12 Oli Oli | 16. listopadu 2008 v 20:12 | Reagovat

no dobře no :D nemusíš si zase kontrolovat moje IP číslo ... pchéééééé  :D :D :D

13 mrně mrně | 16. listopadu 2008 v 20:43 | Reagovat

promiň že otravuju ae nevíš kam se přestěhovala Areneis?

14 Lirael M. N.d C. Lirael M. N.d C. | Web | 16. listopadu 2008 v 21:30 | Reagovat

Pékná kapitola...

Jinak já být na místě Herm tak se přidám vlodymu ten by nic takového nedovolil...

15 Tracy Tracy | Web | 25. listopadu 2008 v 16:57 | Reagovat

Myslím, že začínám litovat, že Voldemort nevyhrál. Tohle je hodně drsný, takhle někomu manipulovat s životem.....

Ale dokonalej nápad a úžasná kapitola, jdu na další.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone