Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

Záchvat vzteku Molly Weasleyové by baka alchemist

1. listopadu 2008 v 0:00 | Grencle |  Překlady

tak..můj v pořadí už druhý překlad....jsem zvědavá, co na něj povíte...:-)))jestli teda vůbec něco povíte...:-))) Je od anglické autorky baka alchemist a originál si můžete přečíst: ZDE
tak povězte, jak se mi to povedlo....


14.července, 7.00 ráno, Grimmauldovo náměstí 12, pokoj Harryho a Rona

Ron Weasley neměl časné vstávání nikdy rád. Zvláště potom veprostřed léta, kdy byli všichni zvyklí ponocovat. A tak rozhodně neskákal radostí, když ušidrásající skřek rozřízl ticho v tuto ranní hodinu. Sice byl tak rozespalý, že od sebe nedokázal oddělit jednotlivá slova, ale hlas své matky rozeznal neomylně. Takhle naštvanou ji slyšel jen ve svém druhém ročníku, když se vrátil ze záchranného výletu s Harrym od Dursleyových. Takže kdokoli ji tentokrát vytočil, byl v pořádném problému.

Zrovna když už znovu zavíral oči, rozhodnut, že že si ještě pospí, otevřel Harry dveře od jejich společného pokoje. Vypadal přesně tak ospale, jak se Ron cítil.

"Vstávej! A rychle! Tvoje mamka je tak naštvaná, že je schopná tě uřknout, jestli tu najde v posteli," oznámil a začal se prohrabovat ve svém kufru ve snaze najít triko. Byl to první den potom, co jsem přijeli z Doupěte, a tak ještě neměli vybaleno.

"Jejžíš! Nevíš, kdo jí tak vytočil? Rád bych věděl, kam směřovat díky za tohle fantastický ráno!"

"Snape."

"Huh?!"

"Zůstával tu přes noc."

"A to jí tak naštvalo?"

"Ne, nebuď blbej! Víš, jak si vždycky kouzlem střeží a zamyká pokoj, když tu je?"

"Nooo," zamumlal Ron v odpověď, jak se zamotal do trička.

"No, tak tvoje máma chtěla zjisti, jestli tam pořád je, a tak se pokusila otevřít dveře. Byly otevřený, takže si domyslela, že už odešel, ale on tam ještě byl..."

"Takže?"

"No, když otevřela ty dveře, tak byl zrovna v posteli...a nebyl tam sám."

"SNAPE MĚL V POSTELI ŽENSKOU?!!!"

"Hnus, co říkáš..."

"Fuj! Ale povídej, kdo to byl?"

"Věř mi, tohle nechceš vědět!"

"Prostě mi to řekni!"

"Dobře, ale pamatuj si, varoval jsem tě," povzdechl si Harry. "Byla to...
Hermiona."

"COOOŽEEEEEEEEEEEEEE?!!!!!!!!"


14.července, 1:00 v noci, Grimauldovo náměstí 12, Hermionin pokoj

Ťuk, ťuk, ťuk. Tak dlouho očekávané znamení! Ona už svoje signalizovala asi už před hodinou, ale očividně mohl odpovědět až nyní. Vstala tiše, aby nevzbudila Ginny. Ani se neobtěžovala obléknout si něco na svou krátkou a na několika místech průsvitnou košilku, noc byla horká a on jí vždycky říkal, že v tomhle vypadala nádherně. Když míjela kufr, na okamžik se zastavila, sehnula se a vzala z něj kus pergamenu. Musela mu ukázat ten zatracenej dopis! Hermiona tiše opustila místnost a vkročila do pokoje hned vedle svého.

V pokoji nebylo rozsvíceno žádné světlo, záclony zabraňovaly průchodu jakéhokoli světla z ulice, neviděla ani ň. Odvážila se udělat pár opatrných kroků a málem zařvala, když se jí okolo pasu obtočily dvě silné paže a stáhly ji dozadu. V duchu si zaznamenala, aby mu podobné akce zakázala. Nechtěla riskovat, že by zařvala a někdo z domu ji sem hned běžel "zachraňovat".

Brzy na to ale zapomněla, když začal zasypávat polibky její krk, občas i ušní lalůček. Všechny její myšlenky se náhle vypařily jako pokaždé, když byla s ním. I za to ho milovala. Někde hluboko v její mysli však začala dotírat myšlenka, že si musí promluvit. Nedokázala mu říct, aby přestal. Místo toho se otočil a hluboce ho políbila. Oplácel jí polibky, ale potom se od ní k jejímu zklamání odtrhl.

"Promiň, ale musíme si promluvit..."

"Vím, můžeš něco rozsvítit? Přinesla jsem ten dopis, ale upustila jsem ho, když jsi mě popadl."

S rychlým mávnutím hůlky místnost ozářilo jasné světlo a Hermiona sebrala pergamen zpod židle. Přešla zpátky k posteli a s povzdechem mu ho podala. Život už nemohl být horší...a zrovna když se zasnoubila!!!

"Vždycky jsem říkal, že je Popletal pitomec."

"Jo, já vím, ale tebe nenutí, aby ses do dvou měsíců oženil, Severusi!"

"Jak to? Proč?"

"Posledně, když jsem se dívala, jsi nebyl čarodějka z mudlovské rodiny," řekla hořce. Nedokázala uvěřit, že si bude muset vzít někoho, koho nebude pravděpodobně nikdy milovat jenom, protože byla z mudlovské rodiny.

"To ano, ale jak jsem si velmi dobře vědom, jsem čistokrevný kouzelník, lásko."

"Ano, ale četl jsi to pozorně? Píší tu pod 40 let!"

Hodil po ní vražedným pohledem. Když byla mladší, tak se před tímhle pohledem třásla strachy.

"Mě je pod 40 let!!"

"Oh." Nevěděla, co říct. "Remusovi je 41 a ty jsi chodil do stejného ročníku, tak jsem myslela..."

"Šel do Bradavic o 3 roky později kvůli jeho zvláštnímu...handicapu a já začal o 2 roky dříve díky mým geniálním schopnostem," řekl s úsměvem na půl úst.

"Tak, to je...skvělé, nemyslíš?" řekla mile.

"Máš pravdu, jako obvykle, drahá," zašeptal a naklonil se k ní blíž.

"Zpomal, kovboji. Předpokládám, že se bereme hodně brzo. Jak myslíš, že bych jim to měla oznámit? Víš...Ron mi nabídl, že si mě vezme, vždycky byl do mě zamilovaný."

"Nestarám se o city pane Weaslyeho."

"Já ano. Nemůžu se u snídaně prostě zvednout a říct: 'Hele, Rone, vím, že mě miluješ, ale já si rohodla vzít profesora, kterýho hrozně nenávidíš...'"

"No, tak se vezmeme teď."

"Cože?!!!"

"Znám malý kostelík v Prasinkách, Mohou nás oddat během 15 minut....a je to levné!"

"Jsi blázen," smála se. Ale čím déle nad tím přemýšlela, tím více jí jeho nabídka připadala rozumná. O minutu později se na něj vesele zazubila a kývla.


14.července, 7:00 ráno, Grimauldovo náměstí 12, Severusův pokoj

"Mám z vás takovou radost, drahouškové!"

"Tak proč jste se nám pokoušela protrhnout ušní bubínky svým ječením, ženská!" Severus byl velmipodrážděný. Potřeboval si ještě hodinku dvě pospat kvůli...líbánkovým aktivitám z minulé noci.

"Není to jasné?! Nepozvali jste mě na svatbu!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terík Terík | 1. listopadu 2008 v 10:12 | Reagovat

Přeložila jsi to nádherně Gren. Musím teda přiznat, že nemám ráda dvojici Hermiona/Severus, ale přeložené je to vážně skvěle. Aby taky ne, když máš PET i FCE. Super, i když bych normálně takovéhle povídky nevyhledávala. :-D

2 iv iv | 1. listopadu 2008 v 11:51 | Reagovat

:o)

3 Dorea Dorea | Web | 29. června 2009 v 21:33 | Reagovat

:-D :-D :-D perektní!!!! no jasně, Molly nepozvat na svatbu to je hřích, měli si to rozmyslet.. báječná povídka a já ti děkuji, že jsi ji tak bravurně přeložila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone