Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

6. Důvod navíc, proč se vzít

21. prosince 2008 v 19:14 | Grencle |  Nový zákon - pro Mbali

lidičky zlatý, moc se omluvám, že jsem nic nepřidala, ale nějak to nešlo a navíc jsem neměla moc času...dneska jsem si sedla ke kompu a napsala tuhle kpaitolu k NZ...není nijak skvělá, ale snad se vám bude líbit...díky za trpělivost všem, co vydrželi čekat a na moje stránky se totálně nevys--ehm--
takže, povězte mi, co si o tom myslíte...komentujte.."No..no to snad!!" zaječela McGonnagalová. Prýtová se jí podívala přes rameno a omdlela. "Co - co- co?!" Za celou dobu, co žáci znali profesorku McGonnagalovou, ji nikdy neslyšeli koktat. A teď tu seděla a zadrhávaně se pokoušela cosi vyslovit. Rukou si vjela do vlasů a pečlivě upravený drdol se jí rozpustil a kolem hlavy jí spadly dlouhé lokny uhlově černých vlasů.

"Dělaj si prdel?!!" Jako na tenisovém utkání žáci otočili hlavami k druhému aktérovi v malém bradavickém dramatu. Šokovaně zírali na profesora Snapea. Snape, netopýr ze sklepení, dělal všechno, skuhral, nadával, vyhrožoval, ušklíbal se, koukal na ně svrchu, ale nikdy NIKDY neklel.

Těm chytřejším už došlo, co se stalo. Ač si to možná nepřiznali, rádi na chvíli zapomněli na svoje starosti a škodolibě se bavili neštěstím dvou nejméně oblíbených profesorů.

"Já si vás nevezmu! To odmítám!" křičela McGonnagalová celá rudá v tváři a vlasy jí vlály kolem obličeje.

"A co vás přivedlo na myšlenku, že já si vás vzít chci!!" vřískal Snape nepřirozeně vysokým hlasem. "Proč nám prostě neuděláte laskavost a neodejdete ze země?!"

Celá Síň ztuhla. Tohle nikdo nečekal. Bylo vidět, že se žáci rozmýšleli, kterého z profesorů by postrádali méně. Brumbál, který doposud jen tiše seděl a smutně zíral do své číše s vínem, teď zvedl zrak a vrhl po Snapeovi vyčítavý pohled.

"Severusi," začal k němu promlouvat tónem, jakoby tišil malé zlobivé děcko. Vypadalo to ale, že ho nikdo z dvojice skoro-snoubenců nevnímal.

"Já?! Já mám odejít!!" zařičela profesorka McGonnagalová. "Jak si můžete dovolit..?!! Po tom kusu práce, co jsem tu zanechala?! Nechala jsem tady 20 let svého života a zkušeností, Snape!! Jestli někdo z nás bude odcházet, já to tedy rozhodně nebudu!! Proč vy si nesbalíte kufry?! Hm?! Pochybuji, že by se tady někomu po vás stýskalo!! Nebo ještě líp, proč si prostě nejdete hodit mašli?!!"

Po těchto slovech nastalo v Síni nepříjemné ticho. Dva profesoři se probodávali pohledy až se jeden z nich zvedl ze židle, kývl hlavou na pozdrav Brumbálovi a odešel ze Síně s hábitem, který za ním pověstně povlával. McGonnagalová se zničeně sesula na svou židli, očividně ohromená svými slovy. Studenti se začali nepříjemně ošívat a pomalu obraceli zraky na všechno možné jen ne na profesorský stůl.

Ať už to chtěli vidět nebo ne, jejich profesoři vždycky představovali jistý pilíř síly a vyrovnanosti a vidět je ztratit oboje najednou nebylo zrovna...příjemné. V pohledu na profesorku McGonnagalovou s hlavou v dlaních a otřásajícími se rameny bylo cosi žalostného. A ať už si to uvědomovali nebo ne, všichni si kladli stejnou otázku: Když tohle nezvládli oni, jak to máme proboha zvládnout my?!

Prýtová, která už se probrala z bezvědomí, tišila profesorku McGonnagalovou a vypadalo to, že jen těžko zakrývá, jak je ráda, že na ni už se ten proklatý zákon nevztahuje.

Zdálo by se, že celé Bradavice byly svědkem hádky mezi dvěma profesory, ale přece jen se našli dva žáci, kteří byli v dobu zmiňované výměny názorů mimo Velkou Síň. Hermiona Grangerová a Draco Malfoy se zvedli krátce po obdržení té "roztomilé" obálky s modrým lemováním a teď v tichosti vedle sebe kráčeli do společenské místnosti primussů, kterou sdíleli.

Když stanuli u obrazu, který zosobňoval nějakou lesní žínku, která měla na hlavě věnec ve stylu víly Amálky, Draco zamumlal heslo a Amálka se na ně nesnesitelně optimisticky usmála a vpustila je dovnitř.

"Takže," začal Draco, kdy se oba usadili do křesel, co nejdál od toho druhého.

"Takže," zopakovala Hermiona nepřítomně a s nezvyklým zájmem si prohlížela své nehty s cílem najít nějaké neexistující smítko prachu.

"...eh...Nemůžu předstírat, že mě to nepřekvapilo," začal Draco a nervózně se uchechtnul. Počkat, nervózně?!! Hermiona po něm střelila nevěřícným pohledem a zjistila, že vypadá zrovna tak špatně, jak se ona cítila. Dovolila si mírný, stejně nervózní úsměv.

"Jo, já vím, 17 z 20," pronesla. "A to jsem si myslela, že odpovídám neočekávaně a originálně."

"Přesně." Teď bylo zas na Dracovi, aby se nervózně pousmál. Hustá atmosféra v pokoji se dala krájet. Seděli, koukali na sebe a oba neměli nejmenší tušení, co říct, aby to neznělo nevhodně. Minuty ubíhaly a dvě postavy ztuhle trůnily na pohodlných rudozlatých křeslech.

Takhle to dál nejde! Zakřičel Hermionin vnitřní hlas a ona sebrala veškerou svou nebelvírskou odvahu a vyslovila svou myšlenku nahlas.

"Co?" zeptal se Draco a náhle jí připomínal spíš známého mrzimorského prefekta než zmijozelského primusse, kterým byl.

"Nejsi ty a McGregor příbuzní?" vylétlo z Hermiony dřív než se stačila zastavit. Nervózní výraz na jeho tváři se okamžitě změnil na vzteklý.

"Tak podívej se..." začal na ni zlobně syčet. Hermiona ho ale zarazila.

"Promiň, to nebylo zrovna na místě," omluvila se spěšně. Neznala Draca Malfoye nějak extra dobře, ale rozhodně ho znala natolik, že věděla, že jakákoli narážka na jeho příbuzenskou linii byla dost citlivá.

"Ani nevím, jak mě to napadlo," pokračovala, když viděla, že nehodlá rozvít svou načatou větu. "Myslela jsem tím, že se musíme nějak dohodnout. Stanovit nějaká pravidla, zjistit vzájemné postoje a očekávání od toho všeho, vymyslet nějaké řešení...Prostě se domluvit, komunikovat!"

Pobaveně si ji měřil. Vypadala směšně, jak tam tak seděla a zuřivě gestikulovala. Vidět slavnou a neotřesitelnou Grangerovou ztratit nervy ho tak trochu uklidňovalo.

"Klídek, Gren," protáhl Draco. Všechna nervozita jakoby z něj najednou zmizela a on se pohodlně natáhl do křesla. Dřív než se Hermiona mohla podivit nad tou náhlou změnou nálad, zjistila, že ji celkem rozzlobila jeho poznámka.

"Klídek? Klídek?!!" zaječela a nevnímala, že se její hlas dotkl hysterických výšek. "Jak mám být v klidu?! Jak můžeš ty být v klidu?!! Pokud jsem si dobře vědoma naších možností, nemáme moc na výběr!"

Tak moc ji štvalo, když tam jen seděl a vyrovnaně se usmíval.

"No, vždycky se může jeden z nás vzdát magie nebo se nechat odvést do Azkabanu," utrousil a v Hermioně se vzedmula vlna vzteku.

"Jestli si myslíš, že si nechám zlomit hůlku nebo že dobrovolně půjdu mezi ty mozkomorský zrůdy, tak to jsi na omylu!!" zaječela. "Ale beze všeho, pokud by to lákalo tebe, nebudu ti bránit!! Jak můžeš být tak v klidu?!!"

"Můžu tě ujistit, že ani jedna z možností, které jsi mi předložila se mi nějak nezamlouvá," promluvil a jeho pobavení se odráželo dokonce i v jeho hlase.

Znovu, jako už několikrát tento týden byla na samém okraji svého sebeovládání. Nedokázala za boha pochopit, jak jen mohl klidně sedět a mluvit o jejich vrtkavé budoucnosti s takovým klidem. Jako kdyby na tom ani nezáleželo!!!

"No ale to nám nechává jenom jediné řešení..." vypískla Hermiona a svezla se hlouběji do křesla. Sledovala, jak vyrovnaně přikývl a v tu chvíli ji popadla nezkrotná touha nakopnout ho...no tam, kam si právě myslela.

"Vezmeme se," prohlásil.

Ehm..cože?!!! Byl tohle Draco Malfoy, který jí před týdnem omylem plácl přes zadek, který jí před několika lety nadával do mudlovských šmejdek, který se jí vysmíval, že...

"Ale -ale- tys říkal, že mám moc velkej zadek!!" vypískla defensivně, jako by toto obvinění bylo dost silný argument. Draco vyprskl smíchy.

"Hele, Gren," začal a bylo vidět, že přemáhá další salvu smíchu. "Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Já moh' skončit třeba s McGonnagalkou a ty se Snapem."

"Nebo obráceně," zamumlala. Musela uznat, že to doopravdy mohlo dopadnout hůř. Měl pravdu, mohla skončit se Snapem a nebo ještě hůř s McGregorem. Otřásla se nad tou představou.

Pořád ji ještě udivovala jeho změna nálady a fakt, že celou věc bral s klidem. Rozhodla se ale udělat pro jednou výjimku a pokusit se zapomenout na fakt, že se nejméně za šest měsíců musí vdát za Skákavou fretku a do jednoho měsíce po svatbě s ním musí mít dítě. Rozhodla se pokusit se na věc dívat z té světlejší stránky, pokud tam vůbec byla, a řešit problémy teprve až k ní dorazí. Rozhodla se také, že jestli se o to má vůbec pokoušet, musí s tím začít hned. Zhluboka se nadechla a prohlásila první věc, která ji napadla.

"Harry a Ron budou neskutečně rozzuření."

Odpovědí jí byl další smích. Ten zvuk byl stále ještě neobvyklý, ale Hermioně došlo, že si na něj asi bude muset zvykat, protože jak se zdálo, Draco Malfoy, Skákavá fretka, Zmijozelský princ ho praktikoval hodně často.

"O důvod víc, proč se vzít!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veronika veronika | 21. prosince 2008 v 20:59 | Reagovat

náhodou je toto dosť zábavná kapitola.  McGonnagalová, ktorá kokce, kliaci Snape a nakoniec Draco s tou poslednou vetou ...      skvelé :)

2 Terík Terík | Web | 21. prosince 2008 v 21:00 | Reagovat

Krásný díl-jako vždy! :)

3 Mbali Mbali | 21. prosince 2008 v 21:17 | Reagovat

Milé, jsem ráda, že se tu dneska objevila nová kapitola.

4 Kris Kris | Web | 22. prosince 2008 v 9:42 | Reagovat

Bombááá, nechtěj vědět jak jsem se řezala. Naši málem volali blázinec a chystali svěrací kazajku.

5 Oli Oli | 22. prosince 2008 v 21:36 | Reagovat

Hezká kapitola :D ... Tyjo konečně jsi sem něco přidala, já už myslila, že jsi zapoměla heslo na tuhle stránku, že už nic nepřidáváš... :)

6 iv iv | 23. prosince 2008 v 10:52 | Reagovat

:o)

7 Envy Envy | Web | 23. prosince 2008 v 12:26 | Reagovat

jojo o důvod víc XD aspoň nebude mít stupidní kámoše XD  hej náhodou dost dobrá kapča XD myslím že se z toho stává moje nejoblínenější povídka na tomto blogu XD fakt bych si řekla o new kapšu XD

8 mrně mrně | 23. prosince 2008 v 23:22 | Reagovat

Teda tak to bych od fredky nečekala......jáse tady málem fláknu hlavou o zem jak tu padám smíchy......doknalá kapitolka!

9 Lirael M. N. d C Lirael M. N. d C | E-mail | Web | 1. ledna 2009 v 0:51 | Reagovat

úúúžasné...

10 Mia Mia | 10. ledna 2009 v 22:16 | Reagovat

Jsem absolutně beze slov...... Celá tato povídka je skvělá!!!

Moc a moc prosím o další kapitolu xD

11 Yasmina Yasmina | 20. ledna 2009 v 10:07 | Reagovat

Jasně dej sem další kapitolu....... HONEM!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone