Nevlastním autorská práva na Harryho Potera a tyto povídky nejsou psány za účelem zisku.

Ženiální plán

22. prosince 2008 v 19:39 | Grencle |  Bílá Bohyně

tak...rozhodla jsem se, že vám tak trochu vykompenzuju ten nedostatek kapitol, kterej v poslední době nastal a napsala jsem další kapču k BB. Snad se vám bude líbit, není nějak objevná ani skvělá, ale posune trošku děj a to já potřebuju...nechci s tím nijak spěchat a ani to zdržovat, takže nebojte, nebude to jedna těch nekonečnějch povídek, který má 100 kapitol a konec pořád nikde...
komentujte, prosím, ráda bych tu viděla alespoň 10 komentářůJak se dveře ošetřovny zavřely, čtyři studenti se utišili. Stále ještě lapali po dechu a nebyli schopní vyslovit ani slovo, ale rozhodně si už neprozpěvovali. O mnoho nádechů a výdechů později Hermiona prohlásila:

"Viděli jste ten jeho výraz?"

Ještě než se jí ale molo dostat jakékoli odpovědi, dveře ošetřovny se otevřely podruhé. Není snad třeba říkat, že všichni čtyři rázem ztuhli. Představa Snapea ve sprše byla bezesporu humorná, to ale ovšem neplatilo pro představu toho stejného profesora na školním trestu a nikdo z nich netoužil udělat takovouto zkušenost.

Místo obávaného profesora lektvarů nebo rozzlobené školní sestry se však ode dveří ozval stařecký hlas.

"To od tebe nebylo pěkné, Draco," řekl profesor Brumbál a pár veselých jiskřiček mu poskočilo v očích. Draco se sice netvářil tak provinile, jak by měl, a ani Hermiona s Harrym a Jasmínou se očividně nestyděli, ale nevypadalo to, že Brumbál očekával odpověď a nebo se tomu tématu chtěl ještě dále věnovat, protože pravil:

"To ale není, proč jsem za vámi přišel."

Tón jakým to řekl nebyl vyčítavý, ale nikoho nenechal na pochybách, proč se ředitel školy vypravil na ošetřovnu.

"Chtěl bych vám poblahopřát k získání jednoho z posledních Voldemortových Horcruxů. Nevím, co se stalo, ale předpokládám, že jste si vedli znamenitě. Mám jistou představu o tom, jak jsou části Tomovy duše chráněny, a proto vám skládám velkou poklonu. Jen málo sedmnáctiletých studentů by dokázalo takovýto objekt získat a přinést." I přestože je Brumbál chválil, věděli, že má ještě pár jiných věcí na srdci, a že ty rozhodně nebudou tak příjemné.

"Udělil bych vám možná i kolejní body, kdyby se nejednalo o záležitost tak vzdáleně spojenou se školou a kdyby nebylo faktu, že jste tímto závažně porušili školní řád," Brumbál se odmlčel a potom si povzdechl. Teď se tedy provinile tvářili.

Hermiona se cítila opravdu strašně. Nebylo pochyb, že jí teď Brumbál odebere primusský odznak.

"Pane profesore..." Chtěla začít s omluvou, ale přerušil ji tichý ředitelův hlas:

"Na řád jsem se ale nikdy moc neohlížel."

Zůstali na něj zírat s otevřenou pusou. Dokonce i Harry a Jasmína, kteří se s Brumbálem znali nejlépe byli paf. Rozhodně neočekávali, že by jim to prošlo tak hladce, ale ředitel se tím zřejmě nehodlal zabývat.

"Máme teď mnohem důležitější věci, o které se musíme zajímat, než abych vám to nějak vyčítal a nebo vás trestal. Ocenil bych ovšem, kdyby se touž neopakovalo!"

Odpovědí mu bylo souhlasné ticho.

"No a teď bych si velmi rád poslechl váš příběh..."

Když se Hermiona a ostatní trochu vzpamatovali, pustili se do vyprávění. Zprvu trochu váhavě, protože si nebyli úplně jistí, co by bylo moudré prozradit a co ne, ale Brumbál byl doopravdy vynikající posluchač. Ooochal a aaachal v ty správně momenty, a tak za krátkou chvíli ztratili veškeré obavy a Brumbál znal celou pravdu.

Chvíli seděli v naprostém tichu, ale Jasmína nezklamala svou pověst a po pár sekundách se trochu hlasitěji zeptala:

"Tak co, strejdo, co se to s Harrym stalo?"

Draco a Harry. Kteří nějak neměli příležitost zjistit o jejím přátelství s ředitelem po ní vrhli vyplašený pohled, ale uklidnili se, když viděli, že si toho Brumbál snad ani nevšiml. Zamyšleně seděl a pátravým pohledem sledoval Harryho jizvu. Vypadalo to, jako by se rozhodoval, jestli může Voldemort slyšet jejich rozhovor. Nakonec ale promluvil:

"Nemůžu předstírat, že by se toto dělo nějak obvykle. Spíše naopak, přiznám se vám, že jsem o tom nikdy neslyšel."

Možná, že byli udivení, když jim nic nevyčítal, možná, že se divili, když ho Jasmína oslovilastrýčku, ale rozhodně se to nerovnalo tomuhle údivu. Brumbál přece všechno věděl! Brumbál měl přece vždycky odpovědi na otázky, pokaždé poradil, popostrčil ke klíči hádanky...

"Ale jak to?" vypadlo z Hermiony. "To ani Nejvyšší nikdy neř..."

"Ne, Hermiono, obávám se, že doopravdy nevím, o co se jedná."

***

O pár dní a mnoho her flašky později je madame Pomfreoyvá propustila z ošetřovny. Očekávali podezřívavé pohledy nebo posměšky nebo nějaké poznámky, ale vypadalo to, že Brumbál přece jen projednou dokázal udržet tajemství. Nikdo z celé školy kromě něj nevěděl, co se stalo nebo kde byli čtyři nejlepší studenti skoro dva týdny. A nikdo se o to patrně ani nikdo nezajímal.

Hermiona, Draco a Jasmína si už zvykli, že je skoro celá škola považovala za nějaká extravagantní stvoření, se kterými nikdo nechtěl nic mít. Ovšem bylo pro ně novinkou, že Potter fan klub nezbořil obrovské dveře od ošetřovny se snahou, dostat se ke svému idolu o kousek blíž.

"Harry," začala jednoho rána na ošetřovně Hermiona. "Kde jsou Ron a Ginny, myslela jsem, že..."

"Evidentně jsi myslela špatně!" odpověděl Harry ostře. Už se ho neodvážila dál vyptávat a on sám se k tomu tématu nevrátil. Netušila, co se stalo, že nekonečné přátelství mezi Harrym a Ronem skončilo, ale nevypadalo to, že by se chtěl Harry svěřovat.

Každopádně, Velká Síň neztichla, když do ní onoho rána vkročili. Nikomu se jídlo nezastavilo na půl cesty od úst. Svět šel dál a Bradavice patrně s jejich nepřítomností nepřestali fungovat.

Sedli si všichni na kraj nebelvírského stolu. Pár jedinců, kteří seděli ke vchodu nejblíž sice otvíralo ústa, aby si stěžovali na Dracovu přítomnost, ale Hermiona si významně odkašlala a poklepala na svůj primusský odznak. Nespokojenci zavřeli pusu dřív než se vůbec stačili vyjádřit. Noc Velikonočního plesu je nenechala na pochybách, že Hermiona rozhodně nebyla v rozpacích, když měla strhávat body vlastní koleji, a tak tiše seděli a probodávali je nenávistnými pohledy.

"Tak je to tady," prohlásila slavnostně Jasmína, když dojedli a školní hodiny zasignalizovali brzký začátek hodiny. "Naše první hodina společně, bratře!"

Důstojně vstala ze svého místa a odkašláním si vyprosila pozornost Draca a Hermiony, kteří byli...zaměstnáni. Harry jí zmateně sledoval. Jako by se děsil, co to vymyslela. Po těch historkách, co od ní slyšel, nepochyboval, že to bylo něco šíleného.

"V tuto slavnou chvíli dovolte, abych vám, ocitovala veršů pár!"

Teď už i Draco a Hermiona pozvedli obočí.

"Než se, bratře, na lektvary rozejdem,
nač si máme lhát?
Možná, že víc už se nesejdem,
a ty pozdě budeš lkát!
Podívej, tam mezi těmi kotlíky,
nechci sama být.
Neb Snape, to je ten mizera, nechá mě tam za trest hnít..."

Chtěla pokračovat, ale přerušil ji tichý hlas.

"Opravdu, slečno Johnsonová?" Nebylo pochyb, komu ten hlas patřil. A Harry s ostatními rychle zadusili výbuchy smíchu. "V tom případě nesmím
zklamat vaše očekávání. V sedm hodin, u mě v kabinetu, trest!"

Otočil se a odešel. Člověk by řekl, že to celé proběhlo tak nějak hladce. Už se chystali Jasmínu soucitně litovat, ale zarazil je její podivně veselý výraz.

"Tak to bychom měli," prohlásila a zamnula si ruce.

"Jsi šílená?" vykřikla Hermiona a pár lidí se za nimi otočilo.

"Ne," odpověděla Jasmína vesele. Vypadala, že se na ten trest snad těší! "Nejsem. Mám totiž mazaný plán!"

Dívali se na ní jako na šílence, i když se to snažila popřít. Ona dobrovolně vyprovokovala Snapea, aby jí dal trest a ještě prohlašovala cosi o plánu. Ani jeden z nich neměl páru, o čem to proboha mluvila, protože pokud si byli vědomi, žádný plán nepotřebovali...zatím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veronika veronika | 22. prosince 2008 v 21:30 | Reagovat

pekná básnička to bola,

Snapa ale dosť zaujala.

snáď Jasmínin plán vyjde,

aby všetko mohlo dopadnúť dobre.

inak veselé sviatky

2 iv iv | 23. prosince 2008 v 11:01 | Reagovat

přebásnění písničky Bessie se ti fakt povedlo :o)

3 Trili Trili | 23. prosince 2008 v 14:10 | Reagovat

Super kapitola :-D :-D

4 Kri$týn@ Kri$týn@ | 23. prosince 2008 v 16:36 | Reagovat

super kapitola:)))

5 Envy Envy | Web | 24. prosince 2008 v 1:12 | Reagovat

heheheheheeeehehe XD tp byl luxuuus  XDXD hej parádní kápa se hoodně tlemím XD XD jako moc XD hej se tesim na pokráčo XD

6 Lucinka256 Lucinka256 | Web | 28. prosince 2008 v 12:53 | Reagovat

Jasmína mi tak trochu připomíná mě samotnou, takže o ní skoro začínám mít strach...:-D Moc hezké, našla jsem sice pár chyb, ale to zas až tolik nevadí:) Těším se na další.

7 Terík Terík | Web | 11. ledna 2009 v 14:14 | Reagovat

Krása! Heh, o s tou flaškou byla inspirace z mojí oslavy. xD

8 Terík Terík | Web | 11. ledna 2009 v 14:15 | Reagovat

Alespoň myslim...:-D

9 Kris Kris | Web | 15. ledna 2009 v 19:21 | Reagovat

Chichi, já tu kapitolu četla, ale,... Sakra. Omlouvám se, je to tak dlouho, tak,...

Já si vzpomenu o čem to bylo... Jo, asi už vím. Těším se na pokráčko a doufám v další ftipnou kapitolku a mini akcičku.

10 Mia Mia | 18. ledna 2009 v 17:22 | Reagovat

Prosím, prosím o další kapitolu, alespoň jednu ;) Díky

11 Alkinka Alkinka | Web | 19. ledna 2009 v 21:56 | Reagovat

Hezkýý :D jako super no, zvlášť Jasmína má super kecy...a Sevík s Celestýnou minule no...:D už se těším na pokráčko :D

12 Grencle Grencle | Web | 27. ledna 2009 v 20:16 | Reagovat

díky za komenty, potěšily a překvapily...nová kapitolka bude hned jak si vzpomenu, jak jsem vlastně chtěla pokračovat... :-))) ne, kecám, určitě bude, jen potřebuju inspiraci

13 Lily Lily | 12. února 2009 v 11:49 | Reagovat

tak jsem naprosto nadšená.. tuhle povídku jsem opravdu milovala a byla jsem zdrcena když skončila, ale ted je daleko lepší než předtím.. na předchozí kapitole jsem řvala smíchy asi 10 minut.. škoda že táta byl po noční a já si musela skoro prokousnout ruku. Je to vážně úchvatné, možná se trochu přimlouvám za to že by jsi tuhle čtyřku mohla hodit do podobnosti s poberty.. koneckonců dva z nich jsou jim podobní dost a Draco se rozhodně rád přidá:) (Má horká lááááááááskáááááááá tě bude hřát ceeeelouuuuu nooooooooooc) skvělý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Poradna a Menstruační kalendář online - WomenZone